Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon mélyen vagyok lelkileg....

Nagyon mélyen vagyok lelkileg. Hogyan tudok kijutni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Már gyerekkoromban is szorongó alkat voltam, de ez idővel csak rosszabb lett. Hónapok óta szorító érzés van a torkomban és a gyomromban. Van amikor jobb, van amikor rosszabb, de összességében nézve egyre elviselhetetlenebb. Ezek a tünetek lelki eredetűek, abból fakadnak, hogy nem vagyok megelégedve az életemmel. 26 éves vagyok, nyáron szereztem meg a diplomámat,de ezidáig nem sikerült elhelyezkednem a szakmámban. Bár abban sem vagyok biztos, hogy a végzettségemnek megfelelő munkát szeretnék. Párkapcsolatom nincsen, pedig nagyon vágyom szeretetre, kevés barátom van és velük is csak ritkán tudok találkozni. A külsőmmel nem vagyok megelégedve, egy régi sérelem miatt nem tartom magam szépnek,és évek óta szeretnék fogyni kb. 10 kilót sikertelenül. Értelmesnek sem érzem magam, pedig ha objektíve nézzük, elvégeztem egy nehéz egyetemet, jól beszélek angolul, mégis, valahogy nem tudom értékelni ezeket, pedig megszenvedtem a tudásért. Lassan már semminek sem tudok igazán szívből örülni. Szeretném magam kirángatni ebből a helyzetből, de nem tudom mitévő legyek. Kérlek, ha voltál te is ilyen helyzetben, írd meg hogyan jöttél ki belőle!

2016. dec. 7. 13:21
 1/5 anonim válasza:
Tudod, hogy mit akarsz elérni? Miben vagy jó?
2016. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vannak kisebb céljaim, az egy nagy célom pedig az, hogy boldog legyek. Miben vagyok jó? Saját megítélésem szerint szépen festek, mást nem tudnék mondani.
2016. dec. 12. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sablonosan fog hangzani, de olyan dolgokat kellene csinálnod, amik kihívást jelentenek (mozdulj ki a komfortzónádból). Én hasonló cipőben jártam, mint te, sőt nekem még az egyetem se jött össze, és évek után most érzem úgy, hogy helyrejöttem lelkileg. Én pl. egész életemben rettegtem a többi embertől. Olyan tévképzeteim voltak, hogy mindenki utál, mindenki meg akar alázni, mindenki ki akar oktatni. Mikor nyitottam mások felé, akkor láttam meg, hogy az emberek általában jók, és egyáltalán nem utál senki.

Ha te nem vagy megelégedve a külsőddel, próbálj valamit változtatni rajta (új hajszín/vágasd le a hajad, öltözködj másképpen mint eddig, fesd ki a körmöd stb.).

Tudom, hogy nagyon nehéz lépni, de ha nem teszed meg, évekre beleragadhatsz ebbe az állapotba, és hidd el nekem, az baromira nem jó dolog.

Keress kihívásokat minden nap, próbálj ki és tanulj új dolgokat. Szerintem így lehet kilábalni ebből a helyzetből.

2016. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Érdekes,amit írsz az emberekkel kapcsolatban, hasonló gondolataim voltak nekem is régebben. Én attól tartottam (és még néha most is), hogy furán viselkedem, nem megfelelő dolgot mondok és emiatt nem fognak kedvelni vagy nem leszek elég jó nekik. Régebben nem kerestem különösebben az emberek társaságát, de ha valaki nyitott felém, azzal általában jól elbeszélgettünk. Ma már sokkal jobb a helyzet, könnyebben beszélgetek idegenekkel is, de még mindig bizonyos helyzetekben előjön a "nyuszi" énem. Önelemzés útján eljutottam arra, hogy introvertált személyiség vagyok és bár nem szeretem a kategorizálásokat, de azt hiszem egy kis szociális fóbiával is meg kell küzdenem.

Köszönöm szépen a tanácsaidat, igyekszem megfogadni őket! Annak pedig különösen örülök, hogy jobban érzed magad!

2016. dec. 12. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: még egyszer kitartás, és sok sikert kívánok a fejlődéshez :)
2016. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!