Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan ember aki nem akar...

Van olyan ember aki nem akar elérni semmit?

Figyelt kérdés

Nekem voltak céljaim, de most átment minden olyanba, hogy végülis mindegy mi lesz velem, nemannyira izgat önmagam beteljesítése, nem másnak okozok ezzel problémát így nem is tartom igazán fontosnak, hogy valaki legyek/legyen valamit elérjek mert nihilista vagyok. Lehet így élni?

Van más is így hasonlóan?



2017. jan. 28. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy nihilista. Mindenkinek van ilyen időszak az életében, és lesz is még. Átmeneti állapot. Nem mindenkinek kell "valakinek" lenni, ahhoz, hogy egy ember értékes legyen nem feltétlen kell "hasznosnak" lennie, megy az idő, végzed a dolgod, aztán majd jön ami jön. Közben néhányszor meg fogsz lepődni, hogy nahát mik vannak még amikre sohasem gondoltál volna hogy... aztán mégis, és ha nem hiszed, járjál csak utána.
2017. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
legyen az a célod h boldog legyél. és te tudod ez hogy lehetséges
2017. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Olvasd el a Semmi címû könyvet. Janne Teller regénye.
2017. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első

Abban teljesen biztos vagyok, hogy vérbeli nihilista vagyok, tény néha-néha erősebb az amikor inkább reszt üzemmódba váltok és van amikor inkább mégis valamit cselekszem. Az a baj, hogy az aktív hozzáállásom az élethez egy karnyújtásnyira van mindig attól, hogy lemondjak a cselekvésről :/


Második

Értékelem a tanácsot, de egy közmondás szerint a boldogság mint cél az egyetlen cél amit kerülni kell :)


Harmadik

A könyv felkeltette az érdeklődésem most, hogy általad értesültem ennek létéről. El is olvasom majd, mert érdekel mit fogok leszűrni belőle. Rosszabb nemnagyon lehet már a világnézetem, talán tanulok belőle valami értelmeset, legfeljebb érdekes lesz. Köszönöm!

2017. jan. 29. 18:14
 5/6 anonim válasza:

Nem akarok en peldaul elerni semmit.Annyit szeretnek hogy legyen valakim aki szeret es legyen csaladom.

REgebb rengetek celom volt,most meg semmi.Es nem is izgat semmi.Minek?ELerek valamit s igyis-ugyis meghalok es elvesz mindenem amit eletembe elertem. Szoval ja. Nem akarok elerni semmit.

2017. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, elolvastam a könyvet. Érdekes, hogy kötelező olvasmány lett belőle kint, mivel olyan üzeneteket tartalmaz, ami tényleg elgondolkodtatja az embert és a hiábavalóság felé terelheti...

Érdekes könyv volt, kicsit durva is.

2017. febr. 19. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!