Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi a baj velem?...

Szerintetek mi a baj velem? (ha egyáltalán ez baj)

Figyelt kérdés
Megpróbálom összefoglalni. Szerintem eléggé érdekes személyiség vagyok. Sokat csalódtam már az emberekben, voltak olyan barátaim, akik hátba támadtak. Rájöttem arra, hogy nincs is szükségem az emberek társaságára, mivel folyamatosan csalódom. Az emberek manapság a külsőségekkel foglalkoznak, mások véleménye fontosabb, mint a sajátjuk. Illetve nem csalódom, hanem nyitott könyv előttem mindenki. Ezt úgy értem, hogyha beszélgetek valakivel, akkor a mondanivalójában azonnal a hátsó szándékot látom, rosszindulatúságot látok, és többnyire ezen megérzéseim be is igazolódnak. A másik gondom az az, hogy nem szeretek új kapcsolatokat kialakítani, mert attól félek, hogy túlságosan kiismernek, ezáltal gyengébbnek tűnhetek mások szemében. Tudom, ez nem normális, de ez van. Akkor érzem magam biztonságban, ha minél kevesebben tudnak rólam dolgokat, kevesebben ismernek. De ezektől függetlenül szeretném fenntartani a kapcsolataimat, de sajnos ez az érzés erősebb. Tudom ez ellentmondás, de épp ez a lényeg. Olyan, mintha két énem lenne. Nem értem, tanácstalan vagyok. Mit ajánlotok? Van még valaki, aki ilyen cipőben jár? Köszömöm előre is..
2010. máj. 8. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
én is pont így vagyok:S L/17
2010. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Ha szeretnél beszélgetni, akkor írj privátot! Hátha ketten többre megyünk.
2010. máj. 8. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia hát nem tudom én is ilyen vagyok már mint, hogy sok emberben csalódtam már de az az igazság, ha nem érdekelnek akkor minek foglalkozzak Velük elvannak maguk nélkülem is ezért nem fogom leterhelni az agyamat holmi idegeskedésekkel, ha ott vannak a közelemben, egy valami még segíthet talán, ha megfogadod, hogy mindent saját Magad csinálsz meg és nem bízod másra küzdeni meg kell az életben akár vannak kis zökkenők akár nem de ha nem vagy boldog még a zökkenők alatt sem akkor azt fogod érezni elvesztegettél egy csomó időt azzal, hogy nem éltél, ha meg látod a hátsó szándékot másokban ne beszélgess velük vagy csináld meg és kész esetleg amire kérnek de úgy ahogy Te akarod nem biztos, hogy segítettem de így gondolom na jók legyetek:)
2010. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 haggyámán ***** válasza:
Hasonló vagyok én is. Nagyon nehezen barátkozom. Én is valami hasonlót érzek, ha túl közel engedek valakit magamhoz, ő túl könnyen meg tudna sebezni. Ezért is vontam magam köré egy szép kis falat, éltem a magam világát. De ez a lehető legrosszabb, amit tehettem. Még a reszkessetek betörők!-ben volt egy gondolat, amit a kis srác mondott. Valami hasonló volt hogy:"Régen volt egy görkorcsolyám, nagyon vigyáztam rá, nem is használtam. Amikor használni akartam, akkor pedig már túl kicsi volt rám". Nekünk se szabad elzárkózni az emberektől, mert ha tényleg találkoznánk Vele, akkor tőle is el lennénk zárva. Szerintem próbálj barátkozni, de hozzád hasonló emberekkel. Ha csalódsz, fog fel úgy, hogy ő nem érdemli meg a barátságodat. Ne arra, hogy becsapott.
2010. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dettó mint én. Olyan, mintha én írtam volna. Legalább nem vagyunk egyedül akik ilyen antiszociálisak. 16/l
2010. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szerintem ezért nem vagyunk antiszociálisok
2010. máj. 13. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!