Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van ennek tudományos neve?

Van ennek tudományos neve?

Figyelt kérdés
Van egy elég furcsa "szokásom", amit észrevettem magamon, illetve már párom is jelezte. Nagyon szeretem a kerek számokat, az egységeket, stb. Ez azt jelenti, hogy például a hangerőt a gépemen 50%-ra teszem, vagy 60%-ra (kerek számok, vagy esetleg 75%-ra (mert az 3/4), de sosem random értékekre (pl.54%). Hasonló módon, ha tehetem, akkor mindenben így járok el. Zavar kissé, ha valami nem kerek, nem egész, nem "szabályos", ha tehetem, "kijavítom". Párom a sorozat alapján elnevezte ezt "monkoskodásnak" (Monk, a flúgos nyomozó), de érdekelne, hogy van-e ennek valami hivatalos neve, illetve hogy mi is ez pontosan.
2017. febr. 11. 17:40
 1/3 2*Sü ***** válasza:

Úgy általában kényszernek, illetve kényszerbetegségnek hívják ezt, azon belül kényszercselekedetnek. Betegségnek akkor hívható, ha a kényszeres cselekvés meg nem tétele szorongást vált ki, vagy más módon rontja az életminőségedet. Ebben az esetben léteznek terápiák ennek a leküzdésére.


De amúgy is érdemes megszabadulni tőle. Erre jó trenírozás, ha szándékosan állítod a hangerőt 37-re. Vagy csukott szemmel állítod be a hangerőt olyanra, ami pont megfelelő, és nem nézed meg, hogy pontosan milyen értékre is állítottad.


Hogy konkrétan van-e az egész számokhoz való vonzódás kényszerének, azt nem tudom, de kényszerekből annyi fajta van, hogy felesleges is mindet elnevezni.

2017. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam ahogy a kérdező. Plusz még szeretem a lakásomban a katonás rendet is. Hasonlóan ahogy például a Szállító c. film főszereplője is katonás rendet tartott a lakásában, így tartom otthonosnak és megnyugtatónak.
2017. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:

Van. Kényszerbetegség vagy OCD. Igazából akkor kezelendő, ha már olyan szinten ez köti le a mindennapjaidat, hogy megnehezíti az életedet, a munkába járást stb.

Nekem is rengeteg ilyen tünetem van, bár más miatt (ASD) de a kérdést olvasva felnevettem, mert anyám engem is Monknak hív. Bár szerintem a kendő miatt, ugyanis nem tűröm ha nedves vagy kajás a kezem, ezért állandóan ott kell lennie egy kendőnek. :D

Én amúgy a négyzetszámokat és a 9-re végződőeket szeretem, de a hangszórók, ilyesmik mindig 2 egyforma számra vannak beállítva (44,55,66). A kulcsot is vagy 2x vagy 4x fordítom rá, 3x soha.

2017. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!