Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a "megfigyelő képességemet"?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint pl. a mentalistában Patrick Jane. Megfigyel, észrevesz dolgokat amik mások számára fel se tűnnek. Tudtok tippeket, tanácsokat, esetleg egy jó könyvet, weboldalt?
2010. máj. 8. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Menj egy gyárba dolgozni,és ott is az összeszerelő részlegébe,ahol a ici-pici diódákat kell a megfelelő helyre rakni/dugni..Na ott fejlesztheted a megfigyelő készségeidet,és észre veheted a diódák apró hibáit is,hiszen ezeket csak te fogod tudni észrevenni más nem...
2010. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A filmek nem a puszta valóságon alapulnak... gondolom ezt te is tudod.

Szerinted a való életben van olyasvalaki, aki MINDIG minden olyan apró részletet észrevesz, amit más nem? Persze, hogy nincs.

Néha van olyan, hogy észrevehetsz olyan dolgot, amit más nem, de hogy mindig, olyan szerintem nincs!

2010. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Én is szeretném fejleszteni ezt a "képességet". Én úgy szoktam, hogy keresek egy olyan képet, amin sokminden van, apró tárgyak, sok személy stb. Nézem egy ideig, majd megkérek egy havert vagy rokont, hogy nézze meg a képet és kérdezzen róla apró, jelentéktelen dolgokat.
2010. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utlosó válaszoló tanácsát mindjárt kiprobálom.:D Szerintem is az ilyen tipusú dolgok fgejleszitik a rövid távú memoriát. Ami ugye segít a "megfigyelésben".


2.válaszolonak is igaza van. Tényle nincs olyan ember mint Patric. Elég fura is lenne.:D

2010. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De! Szerintem léteznek ilyen nagyon penge emberek, mégha Patrick csak kitaláció is. Talán nagyonnagyon sok memóriajáték és képregény kell, meg olyan étrend (a hal meg ilyenek nagyon sokat doppingolnak), gyakorlatiasnak kell lenni, és azért tehetség is kell az eféle dolgokhoz.

Vagy kezdetnek játszhatsz olyat, mint Mr. Holmes :)

2010. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!