Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mióta BKV ellenőr vagyok...

Mióta BKV ellenőr vagyok sokszor (főleg a buszon, buszmegállóban) elkerülnek engem az emberek. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat szeretnék.

2017. febr. 17. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ösztön. Ősi, természetes reakció, hogy az ember fél a veszélytől. És ez annyira mély, hogy akkor is aktiválódik, ha nincs mitől tartani.

Az ember bérlettel a zsebében sem szereti, ha vágzálják. És - bár mostanság arányaiban talán kevesebb - sok tapló ellenőr van, aki nem érti meg, hogy ő egy szolgáltató embere, s nem Guantánamó kihelyezett képviselője.

Egy idő után felvesztek egy külső megjelenést, amely alapján akkor is sejteni lehet, hogy ellenőr vagy, ha sem karszalag, sem igazolvány nem látszik.

Olyan ez, mint a vasúti kalauzoknál a sajátos járás, ami a piacon, krumplivásárlásnál is megmarad.

2017. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Fura. Mert én mind rendőrök, mind ellenőrök közelében biztonságérzetet érzek. Szerintem csak azok kerülnek el, akiket már büntetett meg ellenőr. Persze ez nem biztos. Csak fura ez számomra. Nem biztos, hogy azért kerülnek, mert undorodnak vagy félnek tőled. Egyszerűen ilyen hatást váltasz ki belőlük. Ha a kedvenc miniszterelnökük állna ott, akkor lehet még messzebb mennének tőle, azért, mert ilyen hatást váltana ki belőlük.
2017. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Egy idő után felvesztek egy külső megjelenést, amely alapján akkor is sejteni lehet, hogy ellenőr vagy, ha sem karszalag, sem igazolvány nem látszik."


Én már látásból viszonylag ismerem az ellenőröket nálunk, de aki nem ismeri őket, az meg nem mondaná, hogy ellenőrök. :)

2017. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismeretlen emberek. Mit kellene tegyenek a megállókban?

Egymást is elkerülik.

Normális vagy?

2022. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!