Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennél ha mondjuk a...

Mit tennél ha mondjuk a buszmegállóban elájulna melletted egy ember?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
először tutira megijednék,aztán hívnám a mentőket,ha véletlenül nem lenne nálam a mobil.megkérnék vkit a buszmegbe.utána lehajolnék hozzá és megnézném mi van vele.Erőt gyűjtök,mert a kiérkező mentőknek el kell mondanom,mi történt.Sok minden mást nem tudnék csinálni:)
2009. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Semmit, mert nekem se segítene senki, ha velem történne ez.

(Nyugodtam le lehet pontozni!)

2009. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Ezaz.Mindenki lesza*rja ha valaki elájul.Egyszer a suliban egy csaj epilepsziás volt és ott kapott rohamot mindenki elsétált mellette meg röhögtek rajta csak én meg egy pár osztálytársam foglalkoztunk vele meg hivtuk az egyik tanárt oda.

Ime egy szemét társaság én ugyanezt csinálnám velük ha velük történne meg oda állnék és a képügbe röhögnék.Nemtudom mit szólnának hozzá!

2009. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez elég gyakori...:S Csak azért kérdeztem mert majdnem elájultam a buszmegállóban és érdekelt volna h mi történne...xD Én biztos segítenék...
2009. febr. 5. 15:59
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Először stabil oldalfekvésbe tenném, majd hívnám a mentőket.

Pár éve történt velem hasonló, de ott nem ájulás, hanem súlyos allergiás reakció történt. Elég sokan voltak körülöttünk, de a többség csak bambán bámult.

2009. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
1.vagyok.igen sajnos ilyen a világ...de ha elájulna mellettem vki és nem segítenék neki,gyötörne a bűntudat utána...hiszen ha én nem segítek akkor én mire számítsak a bajban?
2009. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

röhögnék torkom szakadtából.


aztán megpróbálnám "föléleszteni" de ha nem sikerülne mentőt hívnék.

2009. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

[link]

Ajánlom ezt a cikket, mert nagy igazság van benne, és a kommentekbe:

"A felelősséget osztjuk meg. Ha a sötét utcán egyedül vagyunk, és a földön fekszik valaki, nagy valószínűséggel megyünk oda, mivel abban a helyzetben a felelősség 100%-a ránk hárul. Míg egy pályaudvaron ugyanez az arány kevesebb is lehet, mint 1%, elhanyagolható, tehát nem is fogunk segíteni."

Tehát pszichológia az egész: Ha sokan vannak ott, ahol vki rosszul lett, akkor mindenki másra vár h segítsen, nem hárul rá felelősség és nagyobb eséllyel megy el egy összeesett ember mellet.

A kérdésre válaszolva pedig: Én segítenék, nem hagyna nyugodni a lelkiismeretem.

2009. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

elájul és stabil oldalfekvés... gratulálok. :D na mindegy,ha szimpi lenne hívnék egy mentőt,ha nem tovább sétálnék. ;)


V.

2009. febr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
így van.oldalt fekvés!mert ha valami roham vagy mérgezés okozta akkor hányhat amitől megfullad.azután leellenőrizném hogy a nyelve nem csúszott e hátra,oldalra húznám,megnézném van e pulzusa.mentőt hívnék,és ha kell elkezdeném az újraélesztést.és ezt azért írom ilyen határozottan,mert egyszer megtörtént,és azt mondta a mentőorvos,ez mentette meg az életét.nem tanultam,ösztönös volt.
2009. febr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!