Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vonzódom jobban az...

Miért vonzódom jobban az olyan nőkhöz, akik le tudnak győzni valamiben (akár sportban vagy pl. logikai játékokban?

Figyelt kérdés
Először azt hittem, hogy ez valami perverzió lehet nálam, de miután elég sokat gondolkodtam rajta (és itt jön képbe a természettudomány), rájöttem, hogy ennek akár evolúciós okai is lehetnek. Ugyanis az mindenképp előnyt jelent, ha a hím az erősebb, okosabb, ügyesebb párt választja magának, és nem a gyengét, butácskát, akit könnyen elveszíthet. És mivel az ilyen párok génkészletéből sokkal életképesebb utód lesz, ezért nyilván ez a fajta beállítottság lesz a jobban elterjedt. Persze elméletemet cáfolná az, ha ez mégiscsak egy ritka dolog lenne, és valójában a férfiak többsége nem úgy vélekedik, mint én. Ezért azt is írjátok le légyszi, hogy ti hogyan vélekedtek erről. Ti is szeretitek, ha egy lány legyőz valamiben? Természetesen a nők is írhatnak az ellenkező nemről. Homokosok, leszbikusok viszont kíméljenek, ez ugye evolúciós zsákutca :)
2017. márc. 1. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

"Ugyanis az mindenképp előnyt jelent, ha a hím az erősebb, okosabb, ügyesebb párt választja magának, és nem a gyengét, butácskát, akit könnyen elveszíthet."


Frászt. Teljesen el vagy tévedve. Az evolúció során nem játszik szerepet a műveltség. Párválasztás során egyetlen szempont van: minél több utód létrehozása. Ebben pedig nincs szerepe annak, hogy okosabb a nőstény.


Amúgy is hibás a logikád, hiszen miért gondolod, hogy a butát vagy a gyengét könnyebben elveszíted? Az okos hamarabb meglátja, hogy te egy szerencsétlen vagy és keres másik párt magának, az erős szintén mondhatja azt, hogyg te egy gyenge szar vagy, nem kellesz neki.


Teljesen tévesek az elméleteid. Ha érdekel a téma, olvass utána, de ne akarj egyelőre ebből doktorálni...

2017. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jót röhögtem ezen a gyengécske, butácska nőt könnyebb elveszíteni dolgon. Van rá egy ezresem, hogy ezt se tapasztalatból írod :)


Ha meg már evolúciózunk. Lényegesen nagyobb eséllyel nevelsz fattyút egy erős, okos nő mellett, mint egy gyengécske mellett. Vigyázz, nehogy kilogikázzon a jövendőbelid, és a hátad mögött olyan csávóval csináltasson magának gyereket, aki se nem gyengébb, ügyetlenebb vagy butább nála, csak éppen nincs kedve apukásat játszani. Nehogy kiderüljön a végén, hogy nem csak a homoszexualitás evolúciós zsákutca, hanem a szub hajlamú férfi is...

2017. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy nem csak jobban vonzódom az ilyen nőkhöz, hanem konkrétan izgatónak is tartom, ha a csaj legyőz valamiben. Tehát mondjuk szeretkezés közben nem csak a szexi testét élvezem, hanem arra is gondolok, hogy legyőzöt xy dologban.


1-nek:

"Frászt. Teljesen el vagy tévedve. Az evolúció során nem játszik szerepet a műveltség."


Miért ne számítana? Pontosabban nem a műveltség számít, hanem az intelligencia (az IQ szint), ami ugye nem a lexikális tudást jelenti. A magas IQ szint jobb problémamegoldó képességeket eredményez, ez pedig egy nagyon is lényeges szempont a természetes szelekcióban, mert az életképességet jelentősen növeli. És ha az ilyen nőkhöz jobban vonzódik a férfi, akkor értelemszerűen ez a fajta beállítottság lesz az elterjedt, mert az utódaik életképesebbek. Az vitathatatlan, hogy a magas intelligencia egy evolúciós előny. Ugyanígy az is vitathatatlan, hogy a fizikai képességek erőssége (erősebb testalkat, gyorsabb futás pl.) is nagyon nagy evolúciós előny.


"Amúgy is hibás a logikád, hiszen miért gondolod, hogy a butát vagy a gyengét könnyebben elveszíted?"


Az vitán felül áll, hogy egy gyenge, buta nő nagyon nagy hátrányt jelent egy családban. S ez minden korra igaz. Az evolúció ezen mechanizmusa (szelekció) pedig ugye nem tudatos. Egyszerűen van egy ilyen gén, ami ezt a fajta mentálist okozza, aztán mivel ez az evolúciós fejlődés előnyére válik, ezért ez lesz elterjedve.


"Az okos hamarabb meglátja, hogy te egy szerencsétlen vagy és keres másik párt magának, az erős szintén mondhatja azt, hogyg te egy gyenge szar vagy, nem kellesz neki."


Ez valóban jó ellenérv. Viszont abból, hogy én az olyan nőkhöz vonzódom, akik okosabbak, ügyesebbek, még nem feltétlenül következik, hogy én hülye és gyenge vagyok. Vagy mondjuk lehetek bénább nála sportban, de okosabb, vagy pedig fordítva.


"Ha érdekel a téma, olvass utána, de ne akarj egyelőre ebből doktorálni."


Szívesen utána olvasnék, de nem találtam semmit a témában. Egyébként bennem is csak pár napja ötlött ez fel, és még mások véleményét sem nagyon ismerem ezzel kapcsolatban. Nem tudom, hogy ez csak rám igaz, vagy pedig mások is így vannak ezzel. Még te sem írtad le, hogy nálad plusz dolognak számít-e ez egy nőben, vagy pedig teljesen hidegen hagy...

2017. márc. 1. 14:44
 4/4 A kérdező kommentje:

"Ha meg már evolúciózunk. Lényegesen nagyobb eséllyel nevelsz fattyút egy erős, okos nő mellett, mint egy gyengécske mellett."


Ezt meg honnan veszed?

2017. márc. 1. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!