Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a valódi neve a filmekben/j...

Mi a valódi neve a filmekben/játékokban megjelenő radioaktív, zölden világító folyadéknak? Vagy ez a trutymó csak a fantázia szüleménye?

Figyelt kérdés
Például a Half Life, Fallout játékokban vissza-visszatérő matéria, amibe jobb nem belelépni.

2012. szept. 2. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem anyag, hanem elvileg fizikai jelenséget utánoznak, névszerint a fluoreszkálást vagy foszforeszkálást.
2012. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint a radioluminescenciát. Vannak ténylegesen sugárzó festékek amik napfény nélkül is évekig világítanak, de ma már nem túl elterjedtek mert az emberek többsége szívrohamot kap a sugárzás szó hallatán. Meg gondolom a Radium Girls eset is betett nekik.
2012. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A valóságban lejátszódó folyamatokról azért ne a filmekből, főleg ne a játékokból vonj le messzemenő következtetéseket. Azokat általában hozzá nem értő emberek készítik, és fő szempontjuk a hatáskeltés. Ezért fizetik őket.

Alapvetően a rádióaktivitás azt jelenti, hogy egy anyag valamilyen részecskéket sugároz folyamatosan. Ha ezek a részecskék bizonyos más anyagokkal találkoznak, olyan részecskéket löknek ki az anyagból, amelyet az emberi szem "fény"-nek érzékel. Többnyire színesnek. A mélyebb magyarázathoz kicsit több fizikai ismeret szükséges, és lényegesen hosszabb szöveg.

2012. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy, hogy végre egy anyagot is megnevezzünk az első világháború idején rádiumot használtak órák számlapjának megfestésére.
2012. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy a filmekben, számítógépes játékokban miért ábrázolják zölddel a radioaktivitást. Láttam már közelről atomreaktort, volt már a kezem ügyében sugárforrás, de zöld színű, erősen sugárzó folyékony trutymót még nem. Csak hatásvadászat az egész.

Ha már színek, akkor a kék sokkal jellemzőbb lenne. Ha belenézel egy reaktorba, pihentető medencébe, az a cserenkov-sugárzás miatt kék.

Egy akármilyen tárgyról (vagy folyadékról) úgy általában ránézésre nem tudod megmondani, hogy radioaktív-e vagy sem. Nem világít, nem zöld, nincs rajta a világon semmi különös.


Mint ahogy a filmekben/játékokban a sugárzás hatását is "enyhén" eltúlozzák. Asszem vmelyik Call of Duty-ban volt: trappolsz a hóban, kint van egy sugárveszély tábla. Átléped a tábla vonalát 2 lépéssel, elkezd kattogni a GM számláló mint az őrült, és 5 másodperc múlva halott vagy. ILYEN A VALÓSÁGBAN NINCS. De filmekben is lehet látni hasonlóan elmés megoldásokat.


Radioaktivitásról és sugárvédelemről NE filmekből és számítógépes játékokból gyűjts információt.

2012. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a rádium-D oldat lehet, de ilyen a valóságban szerintem nincs, legfeljebb olyan, amit semmire sem használnak. Kifejleszthettek olyan löttyöt, ami világít, és radioaktív, de ezeket nem használják semmire, nem értem, hogyan kerülhetnek bele egy játékba csak úgy díszítésnek. Ha atomreaktor és pár őrült tudós van a közelben, akkor még megértem, de ha nincs, akkor ez meghaladja az én logikai képességeimet.
2012. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!