Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hétben megismertem egy intelligens lányt, akivel van köztünk valami, és azóta több könyvet ovastam mint életembe, miért van ez?

2017. ápr. 13. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Próbálsz olyan dolgokat elmélyülni, ami hasonló eufóriát* vált ki belőled, mint akkor, mikor a lánnyal vagy. ( *remélem jól használtam a szót, ha nem, javítsatok ki, kérlek! )

- Intelligens lány, talán úgy érzed, hogy te elvagy maradva tőle, így igyekszel bővíteni a tudásodat, élményeidet.

- A lány is szeret olvasni, és szeretnéd megismerni a hobbiját. Minden könyvnek, minden műfajnak megvan a maga világa, ami rettenetesen betud szippantani, és irdatlan jó dolog, hogyha megtudod osztani ezt a pároddal.

2017. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A női figyelem az emberi történelem egyik legnagyobb evolúciós szelektáló ereje. Vannak, akik úgy gondolják, hogy pontosan ez indította be az emberi faj hihetetlenül nagy sebességű kortikális evolúcióját, ami aztán egyedüli gondolkodóvá tett minket a föld nagy állatkertjében


A női figyelem teszi a férfit öntudatossá, az öntudatos férfi pedig meglátja a saját hibáit és elkezdi fejleszteni magát, hogy a nő kedvére tegyen a reproduktív siker eléréséért (ez nagyon úgy hangzik mintha valami szabad akarat nélküli állatot írnék le, de a szabad akarat az emberben egy kifejlesztendő képesség önismeret által). Ádám és Éva bibliai története az öntudat pszichológiai megjelenését írja le mitológiai köntösben (a pszichológiai jelenségek és a mitológia kapcsolatáról lásd C. G. Jung).

2017. ápr. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!