Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Voltatok már így Ti is?...

Voltatok már így Ti is? Hogyan tértek ki az emberek TOLAKODÓ kérdései elől?

Figyelt kérdés
Az a nagy problémám, hogy egyszerűen nem szeretem, ha az emberek, az ismerőseim, akikkel itt-ott találkozom (bolt, vonat, utca..stb)a magánéletem (pasik, család) felől kérdezgetnek (nem a közeli haverokra, ill. barátaimra gondolok!). Igen, sokszor voltam olyan periódusban, hogy nagyon padlón voltam, most is eléggé, de amikor nem ez volt rám a jellemző, akkor se nagyon szerettem az ilyesmit. Annyira idegesítő, akkora tolakodásnak érzem, hiszen egy normális embernek éreznie kell, ha figyeli a másik reakcióit, hogy hol az illetőnél hol a határ.Miről beszél szívesen, miről nem. Elmondanátok a véleményeteket, tapasztalataitokat? 26/L
2010. máj. 13. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg nekik, ha megkérdezik, hogy mi a helyzet, hogy köszönöd, jól érzed magad a bőrödben és még semmi konkrétumot nem tudsz nekik mondani. De biztosítsd őket arról, hogy természetesen ők lesznek az elsők, akik megtudják, ha valami komoly történik az életedben.


Az emberek nagy része tapintatlan, "elefánt a porcelánboltban" típus. Főleg a rokonság, nagybácsik, nagynénik, keresztapák, keresztanyák, anyu barátnői, apu barátai. Ha nem akarod őket megbántani, akkor csak közhelyekben válaszolj, hátha észreveszik, hogy nem tervezel semmit az orrukra kötni és legközelebb már nem fognak rákérdezni a téged zavaró dolgokra.

2010. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Akkor képzeld el ezt: első alkalommal ülök a fodrászcsajnál, mossa-vágja a hajam, közben egy ott ácsorgó barátnőjével beszélget, nyilvánvalóan jóban vannak. Örültem, mert nem szeretek fodrásszal/kozmetikussal jópofizni, gondoltam legalább nem nyaggat. Ezek a gyerekeikről beszélgetnek, erre egyszercsak megkérdi tőlem

a fodrásznő: -Vannak gyerekeid, vagy tervezel? (30 vagyok) Mit mondjak, hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Mégsem mondhatom, hogy "mi a ló.... közöd van hozzá?!" Lezártam egy morcos "nincs, nem is tervezek"-kel és többet nem mentem oda...

Ez kiváló példa a taplóságra, egy idegentől nem kérdezünk ilyen személyes dolgot, nem igaz?

2010. máj. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg zavar és nem akarsz konfliktus akkor adj idióta és egyben pojénos válaszokat.

Pl.:

"... -Vannak gyerekeid, vagy tervezel? ..."

válasz:

"Nincs és most a tervezés se megy mert virusos lett az AutoCad3 a gépemen."

Angol humor előnyben ha szereted. :)


Persze 2-3 próbálkoznak normális választ kapni, de néhány kör után feladják.

2010. máj. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

00:51 szerintem túlreagálod. Lehet, hogy csak kedves akart lenni beszélgetni próbált veled mert látta, hogy ülsz ott csendben, biztos csak be akart vonni a beszélgetésbe, hogy ne érezd magad kirekesztve.

Nem volt tapló, el vagy tévedve kicsit.


Engem is idegesít, ha kérdezgetnek főleg ilyen témát mert én nem akarok gyereket és ezt nehezen értik meg és magyaráznom kell ezért ilyenre nem tudok mit válaszolni én sem.


Általában röviden válaszolok az ilyen kérdésekre úgy mind:

- még nem tudom

- hát nem is tudom

- alakul...

- majd meglátjuk, hogy lesz

- már gondoltam rá

- az igazat megvallva még nem gondoltam rá :)

- hát. hmmmm... na de mesélj veled mi van.


:D Aztán mosolyogva közlöm, hogy sietnem kell majd kedvesen elköszönök, közben az egyik lábam itt, a másik ott.

2010. máj. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy túlreagáltam, de híresen zárkózott természetem van, csak családtagok részéről tartom megengedhetőnek, hogy ennyire belegyalogoljanak az életembe. Pasi/férj/gyerek/szex -ezekről ne faggasson már a kasszás a közértben... Azért lepődtem meg akkor, mert éppen nem beszélgettünk és ettől olyan kihallgatás jelleget öltött a helyzet. :)
2010. máj. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, legközelebb majd közlöm, hogy már letöltöttem és kinyomtattam néhányat, vagy, hogy a férjem sajnos vaktöltényekkel lövöldöz... :D
2010. máj. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt ilyen.Egy öregnéni a buszon olyan dolgokról kérdezgetett, amihez SEMMI köze nincs.A 4. kérdésére már visszakérdeztem, hogy mindez miért érdekli, mire abbahagyta :]
2010. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel ha kérdez valamit nem fogok kitérni vagy hazudni. Nincsenek titkaim. Amúgy meg ha valamit nem akarok akkor megmondom hogy szó szerint hogy nem akarom és kopjon le.
2010. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"Erről nem szeretnék beszélni", vagy: "sajnálom, de ez magánügy".
2010. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Voltam már így,nem egyszer.Én az olyan emberekkel nem szeretek ilyenekről beszélgetni,akiket nem szeretek,vagy akikkel nem szeretek beszélgetni.Kellemetlen érzés lenne,ha mondjuk apám megkérdezné h hány pasid volt eddig:@ van köze ugyan hozzá(..../nem sok minden/...),de azért ne kérdezze meg.Úgysem fogom neki elmondani és kész!Általában mondom,hogy nemsokára jövök(pld. elmegyek a lakás egy másik részébe) és akk ott vagyok egy ideig..stb. és akkorra elfelejti a kérdést.:D
2010. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!