Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túl tolakodó lehetek, miért...

Túl tolakodó lehetek, miért mindig én kérdezem az embereket, felém senki sem nyit, ez miért van?

Figyelt kérdés
tőlem senki sem kérdezi meg, hogy mi van velem, pedig néha olyan jól esne, ez miért van így
2011. máj. 17. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen voltam.Sajnos nem tudom mitől lehet ez. Én azt csináltam,hogy eljött egy pont,amikor azt mondtam magamban,ha ők így akkor én is.Szóval nem kerestem másokat,nem beszéltem velük,nem írtam előre msn-en stb. Akik olyanok voltak,hogy tettek rám,azokkal azóta sem tartom már a kapcsolatot,mert mint kiderült,számukra ez nem volt fontos. Viszont annál jobban esett,mikor (nem rögtön,volt hogy pár hét is eltelt) hirtelen elkezdtek érdeklődni irántam,hogy mi van velem,miért nem beszélek velük stb. Szerintem próbáld ezt ki. De tényleg nem tudom miért ilyenek az emberek.

Amúgy mi van veled ? :)

2011. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
pl ugyanez az msn-es téma, meg még osztályba is voltak hasonló szituációk
2011. máj. 17. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha te mindig érdeklődsz, akkor sosem fogják tudni, milyen ha valaki nem érdeklődik


ezért kell néha eltűnni, és aki megkeres, annak fontos vagy. aki nem, azokkal nem érdemes foglalkozni, ilyen egyszerű. nem lesz az egész világ a barátod. csak 2-3 embert találj, aki mindig foglalkozik veled, ne 10-20at aki néha megkérdezi hogy vagy, vagy nem is szól hozzád. és az msnt felejtsd el, járj néha a haverokkal valahova, beszélgessetek, mert az az igazi élet, nem a facebook meg msn

2011. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert az emberek ilyenek:)

Tetszik vagy sem, mindenkinek önmaga a legfontosabb.


Mindannyiunk előtt ismeretes az általad ecsetelt jelenség. Másik változata, amikor megkérdezi - nem őszintén, pusztán udvariassági formulaként: hogy vagy? mi a helyzet? - s te látod rajta, hogy alig bírja ki azt a két percet, amíg mondasz valamit, s várja az ilyenkor szokásos visszakérdezést. Hogy végre kedvenc témájáról beszélhessen: önmagáról.


Értem én, hogy ez nem hangzik túl biztatóan, de nem így kell hozzáállni. Mint az előttem szóló írja, meg fogod találni, ha kitartó vagy, azt a 3-4 embert, aki igazán közel hozzád. Fontosabb is, hogy őszinte emberek legyen körülötted, ha kevesen is vannak, mintha sokan lennének ugyan, de mind csak felszínes ismeretség.


Hogy jó társalgó légy, olvass el például néhány Allan Pease könyvet. Ajánlom figyelmedbe

a Szó-beszédet

vagy a Kommunikációs ABC-t

Népszerű, könnyed stílusban megírt, olvasmányos könyvek. Netről is letölthetőek. Veszíteni tehát nem fogsz velük.

Sőt, biztos vagyok benne, tágítani fogja a hozzáállásodat e téren:)


Ha így van, írj majd esetleg tapasztalatot róluk.

Minden jót!;)

2011. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!