Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért csak akkor lehetek...

Miért csak akkor lehetek boldog, ha iszom?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy józan vagyok.Ülök itthon egyedül,unatkozom,rossz a kedvem.Tegyük fel,hogy iszok.Írogatok mindenkinek,jó a kedvem,jól elbeszélgetek mindenkivel,boldog vagyok,kb 2,5 órán keresztül.Van,hogy ide-oda megyek (persze egyedül),és biciklizek,elmegyek vásárolni,stb...De ha semmit nem iszok,nem tudom jól érezni magam.Hiába megyek emberek/családtagok közelébe,nem tudok velük szót érteni,sem beszélgetni,max összeveszek velük.Pedig próbálok beszélgetni,de nem megy,nincs mondanivalóm,sem témám.Viszont az alkohol MINDENT megváltoztat.Teljesen más ember leszek,nagyon boldog vagyok,mint pl most.Ezt a kérdést sem tettem volna fel,ha ma délben nem kezdek el alkoholiználni.Viszont tudom,hogy ez nem jó megoldás,legalábbis csak átmeneti...Miért nem tudok ilyen jófej és életvidám lenni alkohol nélkül is? Mielőtt inni kezdtem,ugyanilyen életképtelen voltam.Mióta rájöttem erre a ,,gyönyörre'' azóta heti 3-4x berúgok és élvezem az élet apró örömeit.Félre értés ne essék,nem vagyok rászokva az alkoholra,legalábbis testileg nem.De ez az egy módja van annak,hogy értékeljek bármit is.És nem tudom,hogy melyik az igazi énem.Az,amelyik be van b. szva,és vidám,vagy az,amelyiknek mindig rossz kedve van? Pszichológus sem tudott segíteni,magamnak kell rájönnöm,hogy mit tegyek...Valami ötlet?
2017. máj. 8. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki kéne próbálnod milyen ha placebót iszol... csak egy ötletfelvetés... nem tudom... Mármint a tudtodon kívül mondjuk az első ital vmilyen alkoholos..utána pedig bambi.. és utána megnézni a hatást.. Nem tudom talán zagyvaság.. Milyen volt a korábbi szociális életed?
2017. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyanilyen volt a szociális életem,már ha ezt annak lehet nevezni.Nincsenek barátaim,sosem voltak,de azért jobban kijövök az interneten ismeretlen emberekkel,mint józanon.Mert hamar megszakad a beszélgetés,unalmas vagyok.De ha iszom,egész jó társaság vagyok.
2017. máj. 8. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz unalmasnak :)
2017. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert be vagyok b.. szva xDD
2017. máj. 8. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már..
2017. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó,hát,nem vagyok K.O-de azért benyakaltam 1 üveg bort.Látod,hogy mennyire unalmatlan vagyok.Írj privátot,vagy én fogok,de az nem fog tetszeni.
2017. máj. 8. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Az alkohol hatására mersz kibontakozni, elengedni magad.. Anélkül is meg lehet ezt oldani de tény hogy sokaknak nehezebb (olyan mértékben). Próbálj meg úgy gondolkodni józanul is mintha ittál volna
2017. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam,de úgy sem megy...Ez akkor sem olyan.
2017. máj. 8. 14:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban belegondolsz, az alkohol nem hozhat ki belőled olyat ami nem te vagy. Felhozza benned a mélyre nyomott dolgokat. (aki dühöngő őrült lesz az alkoholtól arra s elehet azt mondani hogy cska az alkohol miatt olyan, ott van benne csak a felszabaduló gátak miatt utat talál) Vagyis ha tudatosítod, hogy tudsz ilyne is lenni, méghozzá nem is nehéz cska inni kell hozzá egy sört, akkor előbb uóbb meglezs az anélkül is. Ráadásul gondolj bele ha sokáig folyamodsz ehhez, elérkezik az a pont amikormind többet és többet kell majd innod ahhoz hogy ezt a boldogságos állapotot elérd. Azt pedig nem kell részleteznem abból mi lenne... az én javaslatom, hogy ülj le valahova józanul, csukd be a szemed és keresd meg magadban ezt a felszabaduló érzést. Mikor egyedül megtaláltad, utána próbáld meg másokkal is. Az alkohol nem cisnál veled semmit, csupán lebont egy fátylat, ami eltakarja a legmélyebb dolgokat.
2017. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és persze nem azt modntam hogy ne igyál meg néha egy finom bort :) Csak lásd, hogy nem az alkohol tezsi azt veled, amiről most azt gondolod.
2017. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!