Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok társaságban...

Miért nem tudok társaságban rendesen beszélni?

Figyelt kérdés
Szóval én elég introvertált vagyok, ami annyira nem zavar, de ugye nagyon szégyenlős is vagyok, alig tudok pár értelmes mondatot kinyögni több ember előtt, az osztályom előtt is. Nagyon félek hogy butának, hülyének néznek, pedig egyáltalán nem vagyok az, csak szóban, mások előtt nem tudom kifejezni magam és nem is merem, de ha magam vagyok akkor tök jó gondolataim vannak, ameddig tudom hogy ezeket más nem fogja tudni. Nem a kritika zavar, nem is tudom hogy magyarázzam. Csak ha mondok valamit, pl az osztály előtt, mindig azt érzem hogy rohadt hülye vagyok, a félelem hogy a többiek azt gondolják majd, hogy hülye vagyok. megbénít. Ha mondok is valamit nagy nehezen, minding azt hiszem hogy totál értelmetlen és mindenki arcán azt látom hogy furán néz, lesajnálóan. Mindig miután kell mondjak valamit több embernek, utánna nagyon semminek érzem magam, semmi önbizalmam, majd hogy nem sírok. Ha meg esetleg valamien felelésnél van ez, és jó jegyet kapok, úgy érzem nem érdemlem meg. Persze nem csak feltétlenűl az iskolában megy ez, bárhol. Mi ez? Mit tudok tenni? 16/L

2017. máj. 8. 16:10
 1/1 anonim válasza:
Nem vagy egyedül, én is pont ugyanígy érzem magam. Nem vagyok pszichológus, de az ilyet szinte mindig a szülőkre vezetik vissza, talán nem éreztették eléggé, milyen fontos vagy nekik, és mennyire szeretnek, esetleg volt, hogy cserben is hagytak, ezért nincs önbizalmad. Ami örök igazság, és nekem is sokáig tartott, hogy megértsem, magabiztosan kell kiállnod mindig! Kevésbé kérdőjelezik meg, amit mondasz, és hidd el, nem gondolják azt, hogy hülye vagy. Az önbizalomhiány szerelem terén komoly galibákat tud okozni, úgyhogy ha rá tudod venni magad, menj el pszichológushoz, az sokat segítene. Nem olyan ciki, mint amilyennek te látod. Én elmentem, és segített is.
2017. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!