Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A gyerekkori elképzelésetekkel...

A gyerekkori elképzelésetekkel szemben, most mivel foglalkoztok? (kifejtősen érdekel, többi kérdés lent)

Figyelt kérdés
Mi volt a gyerekkori elképzelés, és hogyan terelődtetek más útra, szeretitek-e a munkahelyeteket, illetve van-e aki azt csinálja, amit gyerekként akart?

2017. máj. 21. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos azzal kell foglalkoznom, amiből meg tudok élni. Amivel szeretnék/szerettem volna, abból nem lehet. Ráadásul ahhoz értek jobban, amit kevésbé szeretek de fizetnek érte. Amivel foglalkoznék, abban nem lennék elég jó. Annyira nem vág földhöz a helyzet, csak hát így van.
2017. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyerekként a kukásautó volt a mindenem, ott akartam állni a végében. Ma pont ezt csinálom. Nem tudom, ez siker vagy kudarc...
2017. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban nem volt semmi konkrét elképzelésem, de még most sem igazán van, felnőtt fejjel sem. Betanított munkás vagyok. Bár szeretem ahol most vagyok, de a pénzt sajnos kevesellem.
2017. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:

Úgy 10+n évesen fizikus akartam lenni. Később lemondtam erről a tervemről, inkább valami alacsonyabb szintet céloztam meg elsőre. Villamosenergia-ipari technikusként végeztem, onnan egy villamosmérnök szak jött. De akkor döbbentem rá, hogy tulajdonképpen 10 éves korom óta programozok, ezt csinálom szabadidőm jelentős részében, szeretem, értek is hozzá, így egy év után átjelentkeztem informatika szakra. Ezt részben személyes okok miatt, részben a lustaságom miatt, részben az oktatás pocsék rendszere miatt nem végeztem el, de azóta is programozó vagyok. A munkám egyben a hobbim is, ha nem lenne munkám, ugyanezt csinálnám – talán más szoftvereket fejlesztenék –, csak annyi, hogy nem kapnék érte fizetést. Így azt hiszem sikerült megvalósítanom azt a Konfuciusznak tulajdonított – valószínű az ő szájából soha el nem hangzott – mondást, hogy: „Válassz olyan munkát, amit szeretsz és egy napot sem kell dolgoznod az életedben.”


Ja, közben néptáncos is voltam. Úgy 16-18 éves koromban volt olyan tervem is hogy profi táncos, vagy együttesvezető legyek. Később úgy 4-5 éven keresztül tanítottam is néptáncot, ugyanannál a cégnél, ahol informatikus is voltam. De megfelelő szintű fizetéshez annyi csoportot kellett tanítani, hogy az ember megcsömörlött tőle, így inkább abbahagytam, mert nehéz úgy átadni valami iránt a lelkesedést, ha benned szépen lassan kikopik. Inkább úgy döntöttem, leszek egy mezei táncos, vagy extáncos, és ha nem is érek el további eredményeket ezen a területen, legalább örömömet fogom lelni benne.

2017. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gyerekkorban én játszottam és nem azon gondolkodtam miből fogok megélni.
2017. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> gyerekkorban én játszottam és nem azon gondolkodtam miből fogok megélni.


Én is játszottam. ;-) És én sem azon gondolkodtam, hogy miből fogok megélni, hanem azon, hogy mit fogok, mit akarok, mit szeretnék csinálni.

2017. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban porcelánfestő szerettem volna lenni :) Építész lettem szóval a művészetekhez közel maradtam.
2017. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igazából gyerekként nem volt konkrét elképzelésem,de később inkább a megélhetést néztem. Hegesztőként végeztem,nem szeretem csinálni és már bánom hogy nem tanultam tovább.
2023. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!