Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok sírni régóta?

Miért nem tudok sírni régóta?

Figyelt kérdés
Nagyon sok problémám volt már az életben, sok mindenen keresztül mentem, de egy-két éve nem tudok sírni. Szüleimet elvesztettem, gyerekeimet egyedül nevelem. Régen mindig kisírtam magam és megkönnyebbültem, de most ez a feszültség nem tud kijönni belőlem. Bármilyen megható vagy fájdalmas helyzetbe kerülök, semmilyen körülmények közt nem tudok sírni. Szerintetek normális dolog? Kihez forduljak ezzel a problémával?

2017. jún. 1. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, érzéketlenné váltam. Szerintem pont azért lettél ilyen, ami történt veled. Megpróbálhatod pszichológus tanácsát kérni, de sokan nem szeretnek "apróságokkal" orvoshoz fordulni. Biztosan viszonylag normális, vannak jópáran ilyen problémákkal küzdenek, bár kicsit fura tud lenni. Próbálj róla egy közeli baráttal beszélni, öntsd ki a szíved, ha van, akire számíthatsz, nem baj, ha nem fogsz sírni, csak beszélj róla.
2017. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos amik történtek veled a múltban, másképpen dolgoztad fel őket, annyira megviseltek, hogy ezen a téren érzéketlenné váltál.


Én is sok mindenen mentem keresztül és engem pl. a halál esetek a családomon belül, de még a munkám során sem érintenek meg. Mikor egy halott embert kell kiszedni valahonnan, akkor az kb annyira érint meg, mintha látnál egy összelapított békát.

Nem mondom azt, hogy ez normális, de azt sem hogy nem az...hiszen senki sem mondhatja meg, hogy mi a normális, hiszen emberek vagyunk, különbözőek, különféle gondolkodással, történettel és élettel. Én láttam nagyon szörnyű dolgokat és máshogyan dolgozom fel őket...tulajdonképpen lesz*rom. Rájöttem arra, hogy a pszichológus arra jó, hogy visszazökkentsen abba a sorba, amiben téged a társadalom akar látni...hétköznapi emberré aki aki semmivel sem különlegesebb mint az átlag ember.

2017. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!