Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szoktatok csak azért könyveket...

Szoktatok csak azért könyveket olvasni hogy elmeneküljetek a jelenből, mert nincs se erőtök, se kedvetek küzdeni azzal ami körülvesz?

Figyelt kérdés
Én rendszeresen fordulok magamba és a könyvekbe, van pár kedvencem és ilyenkor azokat rágom át újra és újra, és arra volnék kíváncsi hogy ti szoktatok-e "álomvilágba" menekülni néha.
2010. máj. 18. 21:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát a kedvenceim a Harry Potter összes, Vavyan Fable kriplikommandó és a Halkirálynő sorozat. Az előző egy varázsvilág, ahová mindig jó elbújni, az utóbbi meg azért kedvenc mert az írónőnek(aki amúgy magyar) nagyon jó a humora. Meg van egy romantikus kis könyv is, még régebben olvastam sokszor a címe nem ugrik be, az a 2. világháború idején játszódik és Luky ás Coleman a két tragikus, romantikus főszereplő.

Az éneklést lehet kipróbálom, de nekem szörnyű hangom van.:D

2010. máj. 20. 11:11
 12/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam és amikor nincs a közelmben egy jó könyv, akkor magamban szövögetem a történeteimet. Általában a legutóbb olvasott könyvbe v filmbe képzelem bele egy általam kitalált személyt ( ha azt mondanám, hogy magamat, akkor hazudnék, de vannak vonások belőlem) ezek megnyugtatnak...mondjuk kicsit túlzásba viszem ezt elismerem xD
2010. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Régebben olvastam regényeket ilyen céllal. Aztán egyszer mókából nekiláttam elemezgetni olyan könyveket, amiket korábban a kezembe nem vettem volna, így sikerült eléggé szerencsésen eljutni addig, hogy a jelentől menekülés amolyan logikai öngyilkosság. Nem élsz, amíg nem vagy ott tevékenyen abban, amin kívül más nem létezik (már vagy még): a mostban :) Na ettől kb munkamániás lettem, és minden ténykedésemnek értelme kellett legyen. Átmenetileg jól is jött. Később a természet időt nem sajnáló szemlélgetése közben sikerült öregesen áradó szentimentalizmussal boldognak lenni a jelenben, átélni azt a roppant bőséget, ami áramlik felénk a pillanatról pillanatra csodálatosan megújuló formákon át, folyamatosan, tehát a hétköznapjainkban is. Csak tudomásul kellett venni, ami van.


Pedig átlagos esetben is több mint negyven évem lett volna megöregedni. És nem volt nehéz, sőt. Kíváncsiság és válaszkeresés volt leginkább. Ráadásul újat szinte alig mutatott, ezek a fura könyvek legtöbbször egyszerűen csak kimondták, amit mi nem, és összegezték, amit mi még kelletlenkedve sem. Ami olyan távoli és lehetetlen belső változásnak tűnt, az végig ott volt. Nem is kellett változni, csak meg- és elengedni.


Erő? Kedv? Orvosi műszavak, amik inkább csak a megértésben hasznosak, és nem feltétlenül létező dolgokat neveznek meg. Mármint ha ilyen fogalmak egész serege nem létezne egy embercsoport nyelvében, nem biztos, hogy nagyon iparkodna megalkotni őket... Nagyon lehetne erről :)

2010. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!