Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek jogos a bűntudatom...

Szerintetek jogos a bűntudatom, vagy jól csináltam hogy ezt mondtam?

Figyelt kérdés

lett volna egy utóvizsgám tegnap, de végül lejelentkeztem róla

3 napom lett volna rá felkészülni, de hétfőn és kedden már nem vitt rá a lélek hogy tanuljak, elfáradtam a korábbi vizsgáktól, bármi mással szívesebben foglalkoztam, takarítottam, aludtam, elmentem ajándékot nézni bátyám születésnapjára - a lényeg hogy szerdán korán reggel még épp a 24 órás határidő lejárta előtt lejelentkeztem a vizsgáról, mivel 1 nap alatt nem tudtam volna megtanulni az anyagot annyira hogy átmenjek (igazából 3 nap alatt se lett volna egy könnyű menet)

nincs komoly következménye, annyi hogy fel kell vennem ősszel újra

viszont anyámnak azt mondtam bementem vizsgázni és megbuktam

azért nem mondtam el neki hogy be se mentem mert nem akartam hogy felbosszantsa magát vagy ideges legyen emiatt hogy kvázi lusta voltam tanulni

végülis ha azt mondtam volna neki hogy leadtam a vizsgát ugyanott vagyunk, nem sikerült és fel kell vennem újra ősszel - csak ha az igazat elmondtam volna neki felhúzta volna magát amit nem szerettem volna mert így is eleget idegeskedik a munkája miatt

viszont bűntudatom van, hogy hazudtam neki, ha valamit nem szeretek, az meg hazudni anyámnak :/



2017. jún. 23. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valamiért görcs van benned a jogsi kapcsán, esetleg valami belső félelem. Ennek időt kell adni, hogy kioldódjon.

Most már hazudtál, vonj vállat, és bocsáss meg magadnak. Igen, néha füllent az ember, mert emberből van.

A jövőben ne tedd, mert hazavágod a kettőtök kapcsolatát.

2017. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

az igazat megvallva volt már hogy füllentettem, tehát ellógtam az edzést vagy a korrepetálást és azt mondtam elmentem, ilyet mindenki csinál

de nem tudom most miért szállt belém ennyire a bűntudat

bár az is igaz hogy nekem alapvetően olyan az agyam, hogy valamin mindig aggodalmaskodok, vagy a vizsgákon izgulok, vagy a határidőkön, szóval akaratlan mindig kitalálok valamit amivel magamat boldogtalanítom, most hogy véget értek a vizsgaidőszakok és nincs rajtam a tanulás miatti nyomás ez jött helyette a képbe :-/

2017. jún. 24. 21:29
 3/3 A kérdező kommentje:

de korrepetálásnál is ha ellógtam és felhívtam a magántanárt hogy nem tudok menni, ő nála az a szabály volt hogy előtte levő nap mondjam le, hogy beszervezzen a helyemre valaki mást

ha aznap mondtam le akkor ki kellett fizetni az órát még ha nem is mentem el, és ilyenkor a saját félretett pénzemből fizettem ki, elvégre én nem akartam menni, vagy én nem készültem hát akkor én is tartozok felelősséggel és ha ki kell fizetni a tanárt, azt is egyértelműen nekem kell

2017. jún. 24. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!