Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A nagymamám óvodásként viselke...

Laura2002 kérdése:

A nagymamám óvodásként viselkedik velem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és a nagymámám nagyon gyerekesen viselkedik velem, mint például nem akkar egyedül átengedi a főúton, fogni akkarja a kezemet és ha valakivel beszélek és megkérdezi hány éves vagyok rávágja még az előtt hogy mondhatnám hogy még nagyon kisgyerek és nem engedi hogy egyedül legyek otthon. Ez már kezd egy kicsit idegesítő lenni számomra igaz nem járok bulizni és még fiúm se volt de szerintem már nem vagyok olyan kisgyerek hogy így kelljen velem viselkednie. És hiába beszélek vele csak annyit mond örüljek amég ilyen pici vagyok. Segítsetek hogy tudassam vele hogy már valamit megtudok magamtól is csinálni ?

2017. jún. 23. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

ha elmegy valahová, lepd meg valami finomsággal.. süss, főzz, vagy takaríts ki, mint egy komoly kamasz, aki önállósulni akar

de ezt csak egyszer tedd meg, aztán ha megkérdezi, hogy miért nem csinálsz olyat mint akkor, mondd hogy mindig ő csinálta, és túl kicsi vagy még ehhez

akkor elvileg beadja a derekát és mondja, hogy csináld te egyedül, mert ő már belefáradt és így szabad utat kapsz más téren is :)

ha nem ez a reakciója, akkor nincs más hátra, többször végezd helyette a dolgokat ( menj le a bolthoz, akkor már nem fogja fogni a kezed, addig lehívhatod a haverokat is:))

Remélem segítettem!

17/L

2017. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs most látom, hogy nem hagy egyedül..de biztos volt már hogy egyedül maradtál nem?
2017. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Majdnem minden reggel maganak főzök és sütni is sokat szoktam egyedül de ezt cuki dolognak hiszi mint amikor a kisgyermekek főznek és nem ez sajnos nem hat semmit. Egyedül úgy sokot otthon hagyni hogy beriassza a házat és se be se ki nem lehet menni( nem tudom a riasztó kódját)
2017. jún. 23. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:
lesd meg ( ha más nem jut az eszedbe)
2017. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TeásKanna2 válasza:
53%

Kezdj el felnőttes dolgokat csinálni! Fizess adót, beszélj politikáról, válj el, járj érettségi találkozókra, esetleg menj nyugdíjba. Akkor talán a nagymamád is elhiszi hogy nem vagy gyerek.

Viccet félre téve, sok nagyszülő nem képes feldolgozni hogy az unokája belépett a kamaszkorba. Ha a nagymamád nem fogékony a gondolataidra, akkor olyasvalakivel kellene beszélned, aki tud hatni a nagymamádra és megért téged. Persze ezt is csak megfelelő körültekintés mellett. Nem ismerjük pontosan a családi környezetedet, de biztos kell lennie valakinek a közeledben akivel sikerülhet megoldani a problémát. Hosszútávon nem jó ha valaki nem hagy felnőni, hiszen bár nem ismerjük a terveidet, de 3 év múlva nagykorú leszel, és pár év múlva már lehet hogy dolgozol és magadat tartod el. A kamaszkor közepén már azért kell egy bizonyos mértékű önállóságot biztosítani az embernek, és ezt minden családtagnak tiszteletben kéne tartani. Persze itt nem gondolok nagy dolgokra, de mint te is írtad, nem kéne hogy bárki is fogja a kezed amikor átmész a főúton. Egy gyerek valóban úgy tűnhet a család szemében mint akit mindentől meg kell védeni, de ha nem kap lehetőséget hogy szépen lassan önállóan cselekedhessen, saját döntéseket hozhasson, és felelősség teljessé váljon, az később nagyon rossz lesz neki, mert legyen bármilyen rendes a nagymama, 20 évesen már nem foghatja a kezed.

2017. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném tőle, hogy ő miket csinált 15 éves korában. Akkor talán tudatosul benne, hogy nem vagy már "pici".
2017. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mondd meg neki hogy egyedül is boldogulsz
2017. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!