Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nemrég államvizsgáztam, most...

Nemrég államvizsgáztam, most meg nem tudok mit kezdeni magammal, néha olyan ürességet érzek, pedig alig vártam, hogy vége legyen a tanulásnak. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
egy hete csak ülök itthon és bambulok ki a fejemből, azt se tudom mit kezdjek magammal. Munkát szeretnék, de még nem tudtam rászánni magam, olyan céltalannak érzek most mindent. Aki volt hasonló helyzetben, tudna pár biztató dolgot írni? Előre is köszi.
2017. jún. 28. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, csak átmeneti állapot. A suliról szólt az életed (még ha közben mást is csináltál) Erre volt ráállva a szervezeted. Ne ülj otthon! Menj mindenfelé (utazz, kirándulj, menj el nyilvános bulikra, csavarogj, közben lásd/figyeld is a dolgokat Magad körül)) Az a lényeg, hogy ingergazdag környezetben mozogj! Észre sem fogod venni és visszazökkentél az "Életbe".
2017. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Detto ugyanígy érzem magam, pont egy hete államvizsgáztam. És mintha én írtam volna ezt a kérdést...:D Viszont én sem tudom mit tegyek ellene, az a baj, hogy kevés barátom van, nincs kivel programokat szervezzek, pedig tudom, hogy az lenne a legjobb.. Nekem az a szerencsém, hogy szeptembertől megyek mesterre, így legalább van mit "várjak".. Nyugodtan írj privátot, ha szeretnél beszélgetni :)
2017. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Detto ugyanez. Hiába megyek majd mesterre nagyon üresség érzetem van. Annyira rosszul viseltem, hogy most pszichológushoz járok miatta illetve más okok miatt (rajtam ragadt stressz stb.).

Nézz, olvas motiváló könyveket, filmeket a témában, beszéld meg a barátokkal családdal mi az ami nyomaszt. Hidd el nagyon sokat segít. Próbálj ki új hobbikat vagy mozogj többet hogy eltereld a figyelmed. :)

2017. júl. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó válaszoló, sajnálom, hogy így kicsinált a tanulás, én is elég rossz állapotban voltam mikor végre kész lettem a szakdogámmal, de legfőképp az álamvizsgám előtti napon, akkor rendesen rosszul lettem a sok tanulástól. De szerencsére én megnyugodtam miután vége lett, nem maradt bennem feszültség (bár sokszor rajtam is később jön ki az elfojtott feszkó). Én is amúgy mennék tovább szeptembertől, de engem inkább az frusztrál, hogy nincs munkám. És valahogy tudatosan húzom az időt, mert még a munkakeresés gondolatától is rosszul vagyok, úgy utálom. Dolgoztam már több helyem, de azokkal szerencsém volt, mert szitne azonnal felvettek. Hát, msot elég sz.ar a helyzetem, mert semmi pénzem, a számlák meg csak jönnek. Nem adok bele apait-anyait a munkakeresésbe, mert úgy érzem az is feszültséggel töltene el, meg akkor túlizgulnám az egészet. Remélem így is összejön majd valami.
2017. júl. 18. 15:06
 5/5 anonim válasza:
Nincs ismerős aki anyagilag támogatna vagy aki mellett el tudnál helyezkedni? Lehet, hogy megnyugtatna, ha egy rokon, barát mellett dolgoznál, adna egyfajta biztonságérzetet. Vagy magadban kételkedsz, hogy nem vennének fel? Meg kéne keresned először magadban a pozitív tulajdonságokat, mikben vagy erős, mit szerettél a régi munkahelyeidben, vagy ott milyen képességeket dicsértek nálad. Ez adna egyfajta önbizalmat és tudnál magadhoz passzoló munkát keresni.
2017. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!