Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ember meddig hiheti, hogy...

Az ember meddig hiheti, hogy érdemes küzdenie egy álomért?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha egy bizonyos területen sok kudarc éri, akkor be kell látnia, hogy talán nem neki való az a terület, vagy azt mondani, hogy igenis tudok fejlődni, és fogok is? Tudom, hogy ez az egész felvetés irtó közhelyes. De tényleg gondolkozom, hogy egyáltalán létezik-e olyan, hogy született tehetség, és ha igen, akkor van-e helyem egy olyan területen, aminek én nem vagyok a született tehetsége .
2017. júl. 6. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a tehetség-szorgalom arány olyan 20-80% lehet, persze területfüggő erősen. Az egyéni habitus kérdése, hogy valakit a kudarcok elbizonytalanítanak és eltérítenek, vagy még keményebb munkára sarkallnak. Biztos vannak olyan befutott emberek, akik sokat tudnának mesélni a saját kudarcaikról, hogy már majdnem feladták, és mégis a csúcsra értek. És sok olyan is, aki minden igyekezete ellenére képtelen volt az áttörésre.
2017. júl. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az 1. válaszolóval. Létezik olyan, hogy született tehetség, de ha te nem vagy az, akkor ezt meg fogják mondani, azok akik jók benne. Olyan emberek is tudnak fejlődni egy dologban, amiben alapvetően nem kiemelkedően tehetségesek, csak éppen nem fognak komoly eredményeket elérni. Ha pl nincs túl jó ritmusérzéked, de mindenáron dobolni akarsz, akkor sok szorgalommal és gyakorlással meg tudsz tanulni valamennyire. De nem leszel híres, és gazdag, mert azok lesznek azok, akik nagyon jók benne, így adott idő alatt nagyobb sikereket tudnak elérni. Azt mindenki maga dönti el, hogy mennyi pénze, energiája, ideje van egy olyan dologba fektetni, ami nem lesz gyümölcsöző a későbbiekben. Olvastam valahol, hogy bárki bármit meg tud tanulni, ha elég ideje van rá. Csak egy tehetségesnek ehhez elég 2-3-5 év, addig egy tehetségtelennek 200 év kellene. Annyi meg senkinek nincs.
2017. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két határa van annak, amíg érdemes küzdeni egy álomért:

-amíg el nem éred

-amíg le nem mondasz róla.


A tehetség az bizony egy címke. Önmagában szinte semmire sem elég. Sőt, tovább megyek: az igazán nagy eredményeket elérő emberek oly mértékben voltak forradalmárjai saját területüknek, h rájuk nem is biztos, h illett ez a címke.


Van ám itt gondolkodni való.


Üdv Ʀ

2017. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!