Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy álljátok meg hogy ne...

Hogy álljátok meg hogy ne költsétek el a pénzt rögtön amint megkapjátok a fizetést?

Figyelt kérdés

Biztosan hülye kérdés, de sokan tudnak spórolni, gyűjtögetni, nekem meg nem megy.

Szeretnék laptopot, azért kezdtem dolgozni 4 hónappal ezelőtt, de semmit nem sikerült még félretennem a fizumból. Szóval nagy nullán vagyok, mindig van valami ami eszembe jut hogy "jajj ez kell" és megveszem. Mit tegyek hogy össze tudjam gyűjteni a laptopra valót?


2010. máj. 21. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
én sem tudok spórolni,amit anyumtól kapok pénzt rögtön elköltöm :S
2010. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legyen egy kis kép a tárcádban a laptopról.Ha elcsábulsz csak nézz rá...:D

Hátha bejön..

2010. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ammarilys ***** válasza:
persely ;)
2010. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem a kozmetikumok csábitanak...

Ha csak beköszönök a Rossmannba, az már min. 5 ezer Ft. :(

Főleg a szempillaspirálok, és a szemfestékek után vágyakozom. Meg a finom illatú tusfürdők, meg még sorolhatnám. Minden ami kence. :D Mindenből 3-4-et tartok itthon kibontva (tusfürdő, szempillaspirál, hajlakk, dezodor, stb..) Hogyan tudnék megállni? :'( Nem birom ki, hogy ne költsem rájuk a pénzt!

2010. máj. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leülsz, és összeírod milyen dolgokra van szükséged. Aztán átgondolod újra, és rájössz, hogy olyan dolgokat is leírtál, amiket maximum lelkesedésből vagy kíváncsiságból vennél meg, ezeket ki is húzhatod a listáról. A többit megpróbálod sorrendbe rakni hasznosság alapján. Ügyelj arra, hogy azok a dolgok legyenek elöl, amiket később is tudsz értelmesen használni! Ha magadnál hordod ezt a listát, és igyekszel nem elfelejteni miért csináltad, akkor a legtöbb esetben nem fogod feleslegesen elkölteni a pénzed.
2010. máj. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy vastagodó pénztárcájú felnőtt is van olyan vidám, mint a felelőtlenül költekező gyerek. Legtöbbünkben mindkettőből lakik valamennyi. Egyszerű jó szándékkal elérhető, hogy az az önmagad legyél, amelyikre szükség van. Persze ugyanennyivel el is dobhatsz mindent, amit eddig magadról hittél, de ez már egy másik történet :)


Igazság szerint tévút "megállni" valamit. Nem érdemes folyamatos harcot csinálni abból, ami egyetlen végső döntéstől függ. Ja, hogy te következetlenebbnek hiszed magadat ennél? Tedd azt, jogod van hozzá ;)

2010. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele, bár hozzáteszem, nehéz anyagi körülmények között nőttem fel, így az első pár fizumat rögtön ruhákra, cipőre és kiegészítőkre szórtam el, hogy ne nézzenek ki a munkahelyről....


azóta kifejlesztettem egy jó módszert. tudom mennyi kell a csekkekre, csak annyit veszek le a bankszámlámról,és be is fizetem. szerencsére kisvárosban élek, így csak a nagyobb élelmiszerüzletekben tudok kártyával fizetni, így ha nincs nálam készpénz,nem vásárolok.szétnézek az üzletben, ha megtetszik valami, átgondolom, hogy tényleg szükségem van-e rá, csak annyi pénzt veszek le,amennyi kell rá..

2010. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!