Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lelki bántásról, haragtól...

Lelki bántásról, haragtól legkönnyebb megszabadulás?

Figyelt kérdés

18/f vagyok.

Iskolai pszichés bántalmazásról lenne szó ami a múltban történt (kb.1.5 évig tartott).

Régebben nagyon sokat szenvedtem az iskolai bántalmazástól a diákoknak köszönhetően.

Amiért belém kötöttek "lelkileg" adottak voltak:

-félénk voltam, nem barátkozós, paranoiás, teljesen alacsony önértékelési probléma, testképzavar (amiért depressziós lettem és ez jobban lehúzott mindent)

Lelkileg mindig próbáltam túltenni magamat ezeken a lelki bántásokon azthittem hogy elmúlik, abbahagyják sajnos nem így lett.

Féltem tőlük és a mások véleményétől hogy mi lesz.

Barátaimnak ezt soha nem mondtam el, és most is magamban vagyok ezzel a teherrel.

Sajnos tudom hogy rosszul cselekedtem, megoldást szeretnék találni, nem pszichológus hanem egyszerű megoldást ami végez evvel a lelki "kudarccal" régi félelmekkel.

Minden áldott nap gyötrődöm magamban ezzel a tudattal hogy nem bírom letenni a fájdalmat, nem bírom elfelejteni a "lelki kínt" amit ők adtak.

Most fogom az utolsó évemet tölteni mindent megteszek azért hogy eltünjön bennem ez a folt!

Segítséget, gondolatokat, osszatok légyszi!

Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. júl. 31. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Bárcsak tudnék segíteni neked, de én is nagyjából ilyen vagyok. Remélem megoldást találsz!
2017. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nagyon szeretetreméltó ember vagy, ne érezz szorongást, minden ember esendő..Sajnálom, hogy bántalmaztak, de ha tudod, ajánld fel a szenvedéseidet valami szándékért, ami fontos számodra: például, most pszichésen bántalmaztak, felajánlom ezt a szenvedést édesanyám gyógyulásáért! Hidd el, ez segít!


Ha még tudod, reggel köszönj meg 3 dolgot, amiért hálás vagy az életedben. Lehet az bármi, hogy tudsz járni, hogy szép vagy, hogy süt a nap..Hallgasd meg a kedvenc zenédet!


Ezután menj el sétálni, ha teheted, az erdőbe és közben mondd: megbocsátok XY-nak, aki bántalmazott és felajánlom a szenvedéseimet arra a szándékra, ami fontos számomra..

2023. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!