Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kell nőként élnünk, ha...

Miért kell nőként élnünk, ha csak szenvedünk?

Figyelt kérdés

Keresztényként nőttem fel, és az is vagyok. Mindig azt láttam, hogy a kereszténységben megbecsülik a nőket. Az evangéliumban sem olvastam olyat, amiben Jézus alsóbbrendűeknek nevezi a nőket, és az (MAI!) egyház is mindig ezt mutatta. Mindig azt láttam, hogy egy nő a kereszténységben annyiban különbözik, hogy ha esetleg szerzetes akar lenni, akkor csak apáca lehet, pap nem. Bár ezt láttam, akkor sem szerettem nő lenni. Aztán elolvastam az apostolok leveleit a Bibliában (különösen Pál leveleit), és az óta egyenesen gyűlölök létezni. Azóta kétségbeesetten keresgélek a Google-ban a "miért jó nőnek lenni?" címszó alatt, de semmi meggyőzőt nem találtam. Csak pár fajta buta indokot csűrtek-csavartak, pedig összesen ezek voltak:


-mindenféle külsővel és öltözködéssel kapcsolatos dolgok, amik engem egyáltalán nem érdekelnek, sőt én inkább tehernek érzem a sminkelést, a folytonost szőrtelenítést, öltözködést...


-a férfiak ostoba kihasználása: nyaklánc, csoki, parfüm... csak azért mert a nők HISZTIZNEK(!!!), menstruálnak, terhesek


-jobbak vagyunk otthonteremtésben-az építészek és lakberendezők 80%-a férfi


-anyaság- egyrészt ezzel együtt jár az is, hogy menstruálsz (bár ugye terhesség alatt pont nem, de előtte és utána igen), a terhességgel és szüléssel kapcsolatos kínlódás, mellesleg a nőknek se lesz egyedül gyerekük, kell egy apa, és az apa ugyanúgy szülő, ugyanolyan szertetettel, törődéssel, gondokoskodással és ugyanúgy ÉRZELMEKKEL ÉS ÖSZTÖNÖKKEL a gyermekük iránt.


-nőnap - ennél jobban fel se lehetne hívni a figyelmet arra, hogy egy nő nem férfi, egy olyan világban, ahol az számít, aki férfi.


-akkor van szeretkezés, amikor a nő akarja-na, haggyámán


- a nők érzelmesebbek,romantikusabbak, többször ölelik meg és puszilják meg egymást-EBBEN MI A JÓ, VAGY AZ ELŐNY A FÉRFIAKKAL SZEMBEN??? Én személy szerint nem annyira szeretek másokkal érintkezni.


-A nők kedvesebbek-......


-Szebbek-..................


-"lételemünk a gondoskodás"- melyik eszeveszett nő az, akinek nem az minden álma, hogy a férjét és a gyerekeit 24 órás műszakban kiszolgálja?


Szóval ennyire jutottam. Gyakorlatilag minden nap azon gondolkodom, hogy nem kéne élnem, mert nő vagyok, és hogy Isten se szeret, mert nő vagyok. Folyton azon jár az eszem, hogy nem kellene léteznem. A környezetem nem vesz komolyan, úgyszintén csak mert nőnek születtem. Ráadásul mindig azon jár az eszem, hogy alárendelt vagyok. Szóval valaki mondja meg, hogy nőként miért éri meg élni, mert nekem eddig még mindig megválaszolatlan ez a kérdés.Miért léteznek nők? Mi miért vagyunk? Miért hiszik a férfiak, hogy gyengébbek és ostobábbak vagyunk, akiknek csak a külsőségek számítanak? Miért harcolnak a nők a jogaikért, hiszen nem éri meg, ég senki nem menekülhet az élet elől? Miért kell a nőknek szenvedniük mindig?


És kérek mindenkit, hogy ha hozzászólnak, akkor se az egyház szidása legyen az első, mert az tényleg nagyon bántó is tud lenni, és most nem ez a fő téma.



#nő #élet #szenvedés #nem akarok élni
2017. aug. 6. 01:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha egy társadalomban a dolgok nehézzé válnak, például ha túlzott mértékű lesz a korrupció és más ok miatt is mindenki inkább menekül az adott társadalomból, akkor az a társadalom emberiből az állati irányába tolódik el. Ahogy például egy süllyedő hajón is. És az állatvilágban például a gyengébbet alsóbbrendűnek nézik. Férfiként is át lehet élni ilyet, nem csak nőként.

Mikor jól nevelt értelmiségiként átvettem a diplomám, bevittek sorkatonának az egy számjegyű IQ-val renelkezők közé. Látták hogy a jól neveltségem miatt nem töröm be senki orrát ezért piszkáltak. De aztán kipihentem megam ott szellemileg és tettem róla hogy én rajparancsnok legyek, az izomagyúak meg szívhassanak mert minden munka rájuk hárult. Na akkor tisztelt mindenki, mint a bennszülöttek a törzsfőnöküket.

Vagyis nincs veszve semmi, akár milliomos üzletasszony is lehetsz még az életben. Ha akkor is akad hülye aki alsóbbrendűnek néz, azt sajnálni tudom, főleg ha az alkalmazottad. Ugyanis végezhet hozzá jobban való tevékenységet is, például guberálhat.

2017. aug. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Magad nevében beszélj.

Én szeretek nő lenni, és amiről írtál az mind értelmetlen, és butaság. Azt, hogy te unatkozol, vagy nem tudsz magaddal mit kezdeni, vagy el vagy keseredve mert nincs pasas az életedben, sőt még az elem is lemerült, még nem kell egy kalap alá venni azt, hogy nőnek lenni szar. Egy nő is lehet boldog..csak ugye a boldogságért meg kell dolgozni. Rinyálással nem fog menni.

36/N

2017. aug. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
A nok azt tudjak amit a ferfiak nem es a ferfiak azt tudjak amit a nok nem, ezert egeszitik ki egymast. Ha leneznek mert no vagy az a kornyezeted hibaja nem a tied. Azert erdemes elned, mint barmelyik embernek. Amugy ne a Bibliabol alakuljon ki a nokhoz valo viszonyulasod mert az egyhaz nem kicsit nyomta el a noket...
2017. aug. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha az egyházban keresed a választ akkor jó úton jársz a mégtöbb szenvedés irányába. Mert az inkvizíció idején mit is csinált a nőkkel? Te meg az egyháztól várod a választ. Ha olyan papot találtál aki a cölibátusa miatt gyűlöli is a nőket, az biztos sok lelki kínt képes okozni.
2017. aug. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bok Globule ***** válasza:
Rosszul tetted fel a kérdést. Helyesebben így lenne: Miért kell kereszténynek lennem, ha csak szenvedek?
2017. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én olyan szép kértem, hogy ne az egyházat és a kereszténységet szidjátok. És nem a páli levél olvasásakor gyűlöltem meg magam, mert nő vagyok, hanem már előtte is. Az csak rátett egy lapáttal. Amúgy hogy jön ide az inkvizíció? Akkor nem csak a nőket nyomták el, hanem mindenkit. És ne a régi korok alapján véleményezzünk. Mert akkor az jön ki, hogy Magyarország a világ egyik legjobb és leggazdagabb országa, mert a honfoglaláskor az volt. A muszlimok a legbékésebb emberek, mert az Iszlám hajnalán azok voltak. És megbetegszünk a tehéntejtől, mert az ősember megbetegedett. A viktoriánus Anglia egy piszkos, betegséggel teli szegény ország volt, akkor most is az. Szóval hagyjuk a múltat. És nem mondjátok, hogy a pápa gonosz az összes pappal együtt, mert ez butaság. De most ezt hagyjuk is. Az irományommal arra célzok, hogy nem csak a kereszténység (meg eleve a vallások) világában vannak elnyomva a nők. A világ vezetői mind férfiak, és a férfiak számára szabják a törvényeket. Mindig minden a férfiak igényei szerint készül előbb, és csak később szablyák bele a nőket. Egy nő ugyanannyi munkával sokkal kevesebbet keres. Egy nővel mindig sokkal több az elvárás.
2017. aug. 6. 12:46
 7/11 anonim válasza:

Az egyház meg az ilyenek amiket írtál azokról nem tudok érdemben nyilatkozni.

Ugyanakkor az írásodból ítélve úgy gondolom, hogy a gondolkodásoddal van a baj, ugyanis még ami pozitív és nektek jó, még abban is a rosszat látod. (Nőnap)

Az egyenjogúságért harcoltok, de nem veszitek észre, hogy már bőven több mindent kaptok, mint a férfiak, lassan a férfiak az alárendeltek. Oké, a nők gyengébbek (de itt is azért van kivétel), de ez genetika, ez ellen nem lehet harcolni. Mintha harcolnánk azért, hogy a kutyáknak miért nem kell dolgozni és mégis ki van nyalva a se**ük. Másrészt meg az a régi világban volt, amikor a nők nem dolgoznak, és nekik csak a házimunka a feladatuk, ha értelmes párod van, akkor ugyanúgy elmosogat és végzi az otthoni teendőket is, mert megérti, hogy te is dolgozol.

Szóval miért jó nőnek lenni? Biztos rengeteg oka van, de nézzük egy kicsit férfi szemmel.

Buli - általában ingyen belépő, plusz az italról gondoskodnak a férfiak. Ez nem diszkrimináció? Mégis miért jó akkor a férfinak? Lehet elköltünk 10ezreket egy kis ismerkedésre, legjobb esetben szóbaállnak velünk aztán továbblépnek.

Szex - a nő akkor szexel ha akar (talál bármikor) a férfi akkor ha tud. És ezzel a nő bármit el is tud érni. Egy szigetes példa jutott most eszembe, nyílván a legtöbb nő azért ennél erkölcsösebb, de hallani lehetett, hogy szigetes jegyekért mindössze sz*pni kell. Képzeljük el, hogy egy férfi odamegy egy nőhöz hogy ki**alja ha kap jegyet :D szóval erkölcs ide vagy oda, a lehetőségeitek korlátlanok.

Párkapcsolat - mindent megteszünk, hogy a párunk boldog legyen, még ha emiatt meg is szakadunk a munkában. Hálaképpen bármikor leléphet valaki mással, hiszen ő unatkozik egyedül otthon.

Nők napja, anyák napja, stb. sorolhatnám. Ja és a nőket tisztelni szeretni kell. Egy nő leköphet megüthet ha ő csalt meg, elvégre annak biztos a férfi volt az oka (ha más nem, akkor túlságosan szerette a férfi és ez már megfojtotta) de mi persze ne mondjunk rá rosszat, ne bántsuk meg lelkileg sem.


Szóval a kérdés inkább miért jó férfinak lenni.

(Egyébként nincsen semmi bajom, értelmes tanult jó külsejű anyagilag is rendben levő férfi vagyok, és szeretem a nőket, de kiakadok amikor valaki panaszkodik, hogy milyen rossz a nőknek, mert ugyanannyi teendőnk van mint a nőknek (ha nem sokkal több) csak elismerés jutalom, egyéb nők napja stb., az hogy megbecsülnek, az csak a nőknek jár. És a nők panaszkodnak..)

Ha meg már egyenjogúság, akkor ne a férfinak kelljen mindig fizetni, ne legyenek különbségek ami a nőknek kedvezőbb, ne a nők és a gyerekek szálljanak először mentőcsónakba a férfiak úgyse érnek semmit, stb. Ezt csak mondom, egyébként nem gondolom így. Nem is hagynám hogy a nő fizessen a randin például, gáznak érezném. Plusz persze a nőket mentjük, hiszen gyengébbek, sebezhetőbbek. Egy nőért aki szeret az életem árán is védeném. csak azért írtam, hogy ne panaszkodjatok már könyörgöm..

2017. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Hát ha keresztény szemszögből nézem: Isten téged nőnek szánt. Ez ellen lehet hisztizni, de ha jó keresztény akarsz lenni, akkor elgondolkodsz, miért, mi lehet a feladatod, amihez ezt az alapállást illetve egyéb tehetségeid és terheid kaptad, aztán megpróbálod kimondani, hogy legyen meg az Ő akarata. Azt mondják, ami rossz, nem tőle van, de ugyanakkor a bűneink, sőt elődeink bűneinek büntetése is lehet vagy tanulásra, csodavárásra kaptuk, hogy a hitünk fordítson ezen. És azt mondják, hogy legyünk olyan, mint Jézus, aki tökéletes volt így aztán elérhetetlen a mérce, de ugyanakkor ott a kegyelem és illik próbálkozni.

Nem hiszem, hogy nőnek lenni jobb vagy rosszabb, hanem más. A nő a férfinek nem alá, hanem mellé lett rendelve, ami egy házasságban is elvileg kölcsönös kéne legyen, hiszen ha egy test lettek, a saját testét az ember nem kéne bántsa - olyan férfit érdemes hát keresni, aki szintén így gondolja és így viszonyulni a feleség szerephez.

Aztán meg nők között is vannak, akik szenvednek és vannak a férfiak között is. Ha neked fájdalmas a menzesz vagy a szex, érezheted átoknak, de biztos fel lehet még sorolni ezer olyan dolgot, ami sok embernek nemtől függetlenül nem fáj, észrevétlen jól működik, másnak meg erősen lecsökkenti az életszínvonalát. Mindenkinek meg van a keresztje - vagy testileg vagy lelkileg. Kinek egy betegség, kinek egy kapcsolat vagy hiánya, kinek az anyagiak... stb. Neked is biztos van, amiért hálát adhatsz, hogy van vagy épp, hogy nincs.


Érdekességképpen meg: hallgattam pár pszicho-előadást a témában, youtube-n megtalálod (ha kitartóan keresgélsz, mert linket már nem tudok), ha érdekel, bár nem túl keresztény...

Ranschburg szerint a nők nagy hatalma a gyermek (a férfi impotenciát a női meddőséggel hozta párhuzamba), a vele való kapcsolat, s hogy erre a férfiak féltékenyek, mert ez egy olyan kreatív teljesítmény, egy másik embert kihordani és formálni, amit nehéz felülmúlni, így a férfiaknak jobb híjján az egymás elleni erőfitogtatás jut - ami igazából szintén "csak" a nőknek szól. (Hiszen a nő a nagyobb biztonságot nyújtó férfit keresi.)

Popper Péter meg - ha jól emlékszem - arról beszélt, hogy "valami ősi ezoterikusok" szerint két teremtés történetet ír le a Biblia: az elsőben csak azt írja, saját képére, férfivá és nővé (mintha Isten is kettős lenne) teremtette az embert, s csak utána jön egy ugrással később az oldalborda-történet, s tán az már egy másik asszony lenne...? A legenda szerint pedig az első Lilith volt, aki uralkodni akart Ádámon, de végül valami valami alvilági királynő vagy mi lett, s ezért jött a másodiknak Éva, aki vele egy test volt és akivel házasságot is kötött. S most is ez a kettősség munkál a nőkben, a szépségével hatalmat hajszoló Lilith és kedves, szolgálatkész Éva. S hogy ezért vágynak, de félnek a férfiak a nőktől és próbálják korlátozni őket, mert amitől tart az ember, azt bezárja. --- Nahát nem tudom, mennyire valós ez a sztori :) mindenesetre pszichológiailag biztos, hogy minden nőben megvan ez a kettősség, ahogy a férfiak nőhöz való viszonyában is.

2017. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7

Na, te pont azt hoztad ki, amiről beszéltem. ...ingyen belépő...

De én épp erről beszélek. Nem akartam leírni, de megteszem. Én még nagyon fiatal vagyok, együtt élek a szüleimmel, és a két húgommal. Egész életemben ezt láttam: a szüleim reggel együtt elmennek dolgozni. A szüleim este együtt hazajönnek. Apám alszik/elmegy a kocsmába. Anyám az értelmi fogyatékos húgomat gondozza. Közben takarít. Megfőzi az ebédet holnapra. Kimegy, gondozza a kertet. Apám hazajön a kocsmából/felébred, és hisztizik. Nem jó az ebéd, megint zúg azzal a rohadt porszívóval, és ordít a gyerek.

Ez az egyik fajta nő. A másik az, akinek én megkérdőjelezem, hogy van-e lelke. Aki férjhez megy egy gazdag öregemberhez, "elintézi" az ingyen belépőt, elvárja a férjétől, hogy ajándékkal halmozza el, nyaralni vigye, és szolgálja ki. Te azt hiszed, hogy ezekről beszélek. De nem. Én az igazi nőkről, akik el vannak nyomva, és a férfiak fel vannak háborodva, hogy nem is, majdnem minden televíziós sorozatban el vannak kényeztetve.


#8


Igen, én is így értelmeztem idáig a kereszténységet. De nem tudom, hogy olvastad-e Pál-1.Korintusi levél/11. fejezetét. Ez valahogy annyira.... szinte el sem hittem. Röviden összefoglalva

Nők: legyenek alárendelve, legyenek csendben, legyenek erkölcsösek, viseljenek fejkendőt vagy nyírják le a hajukat, fogadja el, hogy hogy a férfi Isten képmása, a dicsősége, de a nő a férfi DÍSZE

Férfiak: szeressétek a feleségeteket.


Ez az igazi igazságtalanság, és nem tehetek róla, de amióta ezt olvastam, szinte felfordul a gyomrom a templomban a szentlecke olvasásakor.

2017. aug. 10. 00:39
 10/11 anonim válasza:

7-es vagyok.

Lehet, még nem találkoztam igazi nővel akkor.. :)

En csak a tapasztalataimbol beszelek, en is fiatal vagyok, de amit latok korulottem, az az, hogy en minden csajnak ny**tam a segget is, de a legtobben csak kihasznaltak. Anyagilag jol elek, es emiatt bevonzodtam magam melle az ilyen kihasznalos rib.. pedig jolelku vagyok, mindent megtettem mindig a paromert, en meg soha nem csaltam meg senkit, boven eleg 1 ujjam is, hogy felsoroljam kik nem csaltak meg. :) de nekik mindig az utolso jottment senkihazi kellett. :) es egyaltalan nem vagyok nagykepu sem, inkanb visszahuzodo, pedig mindenki azt mondja megtehetnem es le kene szarni az osszes rib..

szoval igazabol en azt latom, hogy a noknek mindent szabad, barmit megkapnak, ha valamit elrontanak akkor a ferfi a hibas, es a noket tisztelni stb kell, kozben ok kapnak meg mindent nekik van tobb anyak napja stb minden, nekik jarnak a kedvezmenyek (buli vagy barhol), es megis ok harcolnak az egyenjogusagert, mert nekik olyan rossz.

Az osszes haveromtol azt hallom, a no melyik faszival csalta meg. Nem szeretnek anyamek hazassagaba belemenni, szeretem anyamat, de o is felrement, mert apam tul sokat dolgozott es nem volt nagyon ideje rank, anyamra.

Szoval miert is ne legyunk kocsogok, ha a nok a kocsogokert vonzodnak, az ertelmeset meg nem becsulik meg?

Bar elkanyarodtam a tematol, de tovabbra sem gondolom, hogy a noknek olyan rossz.. ertelmes pasit kell talalni, es nem a helyi menot aki szerint ove a vilag es ti csak a kutyaik vagytok. Egy tenyleg ertelmes pasi nem igy gondolkodik.

A biblia meg vallas meg hogy oszinte legyek, nem ismerem (nem azt mondom, hogy nem hiszek abban hogy valami van, de nem ugy ahogy az le van irva. Adam es Eva gyermekei vagyunk es ugy nepesitettuk be a foldet a testverek es nem volt verfertozes? :) mindenki rokona mindenkinek?) nem erdekel, de nem akarok a lelki vilagodban turkalni, de szerintem felejtsd el, ne ilyeneket olvass. Akkor meg mas vilag volt amikor az keszult. Azota nagyon megvaltozott.

Szamomra a nok igenis ugyanolyan teremtmenyek mint mi, nem erzem magam folottuk. Persze a nokrol beszelek. Es nem a rib*krol. es a noket szeretni kell! Mi lenne velunk nelkuletek? :D

2017. aug. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!