Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki gondolkozott már azon,...

Valaki gondolkozott már azon, hogy kiköltözik a vadonba? (a világ bármely részén)

Figyelt kérdés
Van olyan lány, aki már gondolkozott azon, hogy a jelenlegi elb.ott társadalomból elmenekül, ahol megtalálhatja valódi önmagát? Már kisiskolás korunkban a versengést nevelik belénk, minél több diploma, magasabb rang, beosztás, pénz. Minél többet érsz el, annál "jobb" ember vagy.
2017. aug. 7. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Férfi vagyok. Örökre nem akarok a vadonban élni, de hosszabb túrákat tervezek. Lehetőleg úgy, hogy embert ne is lássak hetekig.
2017. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is férfi vagyok és nagy rajongója vagyok a vadonba költözés ötletének. Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, önellátásra alkalmas gazdasággal és csupa természetes környezettel körülvéve. Ez összehasonlítási alapot is ad a jelenlegi városi művilággal. Ha élvezném ezt a művilágot, akkor nem járna az eszem a szülői házba való visszaköltözésen és önellátáson. Ahányszor belépek oda, mindig kicsattanó jókedvem lesz. Persze az igazi vágyam egy olyan helyen lévő vadon ahol egész évben kellemes nyár van, tehát azért nem 40 fok.

20-30 éves korom körül sokat kerékpároztam az osztrák vadonban a határ és Bécs között. Vagy a Bakonyban.

Az 50-es évek államosításai előtt több mint 120 tanya volt a Bakonyban. A lakóik teljesen önellátóak voltak, esetleg egymás közt cseréltek javakat. Közös jellemzőjük volt hogy aki egyszer belekóstolt abba a szabad és boldog életbe, az többé nem vágyott vissza a kétesre sikeredett művilágba.

49/F

2017. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is nő létemre, ha nem is egyedül. Az összes ilyen műsort meg is nézem a tv-ben. Sokkal jobb lehet és emberközelibb, mint ez a világ.
2017. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről szól az Út a vadonba című film. Gondolkodtam rajta, de valószínűleg hamar meghalnék. Pedig csak így lenne megoldható a teljes függetlenség, sajnos a társadalomban mindig függsz valakitől, családtól, főnöktől, csak akkor vesznek emberszámba ha megfelelsz az elvárásoknak mint a heti minimum 40óra munka valami sz@r helyen amit utálsz. Mert nekem ne mondja senki hogy szeret dolgozni például, hiába ezt nevelik belénk.
2017. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régebb óta tervezem, bár nem tudom, hogy mennyire lennék életképes, de már eléggé elegem van az emberekből és a társadalmi elvárásokból.
2017. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azon nem, de nagyon szeretnék egyszer elmenni egyedül egy jó hosszú lovastúrára, ahol kettesben lehetek egy lóval, távol a világ dolgaitól
2019. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!