Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehetne tenni az önbizalom...

Mit lehetne tenni az önbizalomhiány ellen? 16/L

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta önbizalomhiányban szenvedek.. Hiába mondják nekem hogy szép vagyok, egyszerűen nem látom magam annak.. Még akkor sem, ha egy hozzám nagyon közel álló mondja.. És félek hogy így fogok elveszíteni sok embert az életemből, mert elüldözöm őket az önszidásommal :( Mert tudom, hogy ez sok embert idegesít.. És nem tudom már mit tehetnék.. :(

2017. aug. 11. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, de korodból adódóan mondhatnám, hogy normális amit érzel... de nem szabadna benne ragadnod, az biztos. Próbáld ki: minden nap többször, amikor tükörbe nézel, nézz mélyen a saját szemedbe, és mondd ki hangosan: szép és vonzó vagyok. Különleges és okos vagyok. Lényeg, hogy mindig pozitív kifejezéseket használj, az pl. nem jó, hogy "nem vagyok csúnya", azt felejtsd el.

Akkor is csinálhatod, amikor meglátod magad egy tükröződő felületen, kirakatüvegen, persze akkor csak magadban mondd, nehogy őrültnek nézzen a környezeted. :)

2017. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én azt tudnám ajánlani neked, hogy kezdj el naplót vezetni. A negatív gondolatokat így ki tudod írni magadból és nem kell attól félned, hogy másokat elüldözöl az önszidásoddal. Azonban azt is vedd figyelembe, hogy néha nem árt ezeket megosztani egy hozzád közelállóval, mert tudnak segíteni.
2017. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia. Írj aztán megpróbálhatok segíteni
2017. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hagyj fel vele, mert tényleg elfordulnak majd tőled az emberek. 5 évig volt ilyen barátnőm, 16-21 éves koráig nem tudtam meggyőzni róla, hogy nincs vele semmi baj, de beletört a bicskám.
2017. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!