Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni önbizalomhiány...

Mit lehet tenni önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés
Csúnya és kövér vagyok. Sportolok, de sokszor zavar, hogy én vagyok a leglassabb. Nem tudom elfogadni magam, rossz tükörbe néznem. Mondták már, hogy szép vagyok,de barátnőm mondta, az nem számít.. Én nem látom magam annak. Mit csináljak ez ellen? 15L

2014. ápr. 18. 19:00
 1/6 anonim válasza:
0%
Legyél szebb!
2014. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grim13 ***** válasza:
sz a rd le ... ha a sport nem segít és más se, akkor felesleges ezen aggódni, ha nagyon daginak érzed magad menj orvoshoz ö ajánl olyan diétát ami működik, nekem vannak olyan barátaim akik okosak szépek stb. és még is életük párját egy hete engedték ki a bányából mert eddig ott ijesztgettek mindenkit és mégis boldogok, akkor te aki valószínűleg csak túlreagálja miért ne legyél boldog és önbizalomban gazdag ? legyél kedves és mosolyogj, akkor sokan úgy fognak állni hozzád hogy úgy érzed majd hogy szép vagy
2014. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
nem diéta kell, hanem helyes étrend és megfelelő intenzitású rendszeres sport, majd ha ez megvan akkor 1-2 év és lesz látható eredménye.
2014. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Plusz kilók ellen akaraterő meg kitartás kell, genetikával meg nem tudsz mit kezdeni. Ha csúnya vagy hát csúnya vagy, kanalaz önbizalmat valamelyik jó belső tulajdonságodból, valakit biztos megfog. És mellesleg a szépség relatív, még ha tényleg csúnya vagy, lehet valaki akkor is szépnek lát.
2014. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hosszúhajú ***** válasza:

a haj frizura, smink, hogyan, melyik ruha áll jól, ezek mind feldobnak. kiemeled azt a részed ami a legszebb, pl. dekoltázs, a hajad színe, formája teljesen megváltoztathatja a karaktered, a fülbevaló is számít,meg hogy milyen színű a ruha, milyen a fazonja. a smink és előnyös lehet, pl szemet kiemelni, hogy a tekintetet odavonzza, a szép arcbőr rögtön feltűnik... ezek egyenként az ég világon semmit nem érnek. De ha kipróbálsz valami teljes átalakítást, azt már észre lehet venni.

nem vagyok a külsőségek embere - tudom nem úgy néz ki, - de ha nagyon nem vagy megelégedve a külsőddel, akkor a belső dolgok mellett, hogy pszichésen dolgozol rajta, ezen is javítani lehet. a kettő együtt kéne..

kérd meg a barátnőd, hogy egyszer próbaképpen menjetek el nézelődni ruhaboltba, minden szart próbálj fel, azt is ami a fogason nem tetszik, nem kell megvenni. aztán kérdezz meg pár fodrászt, melyik hajszín lenne jobb, fazon, lehet, megtetszel magadnak...

Pszichésen pedig a sikerélmény az, ami önbizalmat tud adni. Ha valamiben jó vagy és arra figyelnek fel, nem az általad kövérnek és csúnyának mondott lányra, aki lehet, hogy tök helyes, csak tini vagy, és bizonytalan.

2014. máj. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat! :)
2014. máj. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!