Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van mostanában nagyon...

Miért van mostanában nagyon sok önbizalom hiányos ember?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasgattam itt,hogy mindenkinek ezzel meg azzal (főleg külsejével) van a probléma.

-Csak arra lennék kíváncsi,hogy miért??

-Régen is így volt,mikor még nem volt a média ennyire a befolyásunk alatt??

Lehet,hogy az lenne a legegyszerűbb ,hogy ha elfogadnánk magunkat úgy ahogy vagyunk, de ez néha nem olyan egyszerű,mint képzeljük... Itt is nagyon nagy a probléma.

Ott vannak a plasztikai műtétek...

-Az ember sosincs magával megelégedve!



Ha lehet, korrekt ,normális válaszokat kérek.

Köszönöm.


2010. máj. 24. 14:55
 1/10 anonim válasza:
73%
Valószínüleg a média hatása ami leginkább befolyásolja az embereket, a TV-ben mindenki látja az agyon sminkelt nőket, akik a való életben sokszor olyanok mint a bányarém, 2 kiló smink meg egy jó fodrász, a férfiak meg izmos kockahassal, akinek nem olyan van az már egyből rosszul érezheti magát, ugyanígy a TV-ben látott dolgok a divatot is diktálják, nem csak az önbizalomhiányt növelhetik, bár ez a külső meglátásom, én nem így érzek, meg vagyok elégedve magammal.
2010. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vagy lehet sok ellenség hatása is ez,akik folyton azt mondogatják nekik,hogy "De csúnya vagy!","De nagy hasad van!","Milyen szép a sörhasad!"

Viszont jobb lenne,ha valamilyen olyan tévéműsor is lenne,amelyikben normális,civil emberek vannak smink nélkül,rendes utcai ruhában,és normális megjelenéssel(szóval nem a "Maunika shó"-t hiányolom,hanem olyan műsort,amiben tényleg mindenki abszolút normális.)

2010. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sose nézek TV-t, mégis önbizalomhiányom van.


Szerintem inkább annyiból van köze hozzá a médiának, meg a sz.gépnek, hogy az emberek elhidegültek egymástól, az önbizalomhoz márpedig elengedhetetlen, hogy az ember szerető, elfogadó közegben legyen, legyenek barátai, stb. Az emberek régen szorosabb kapcsolatokat tudtak kialakítani, több időt töltöttek EGYÜTT, és nem a monitort kuksizták, hanem egymással foglalkoztak.

2010. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Médiában lévő agyonretusált nők---> utcán agyonsminkelt lányok---> ezért smink nélkül, semmi esélyem "ellenük"--->önbizalomhiány--->smink--->smink nélkül sehova...
2010. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 haggyámán ***** válasza:
És nem rekesztették ki azokat az embereket, akik csak egy kicsit is mások, mint ők. Én kancsal vagyok egy picit, ennyi elég volt, hogy ki legyek "zárva" a bulikból, osztályból stb..
2010. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én az ellenkezősjét tapasztalom...
2010. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

''Médiában lévő agyonretusált nők---> utcán agyonsminkelt lányok---> ezért smink nélkül, semmi esélyem "ellenük"--->önbizalomhiány--->smink--->smink nélkül sehova...''


Ez lényegében tényleg így megy sajnos .:S:D

És sok embert csak azért rekesztenek ki az osztályból,mert nem olyan mint a többi tucat ember(lásd plázacica,disco-s)

És emiatt hátrányba szorulnak.

Akár néz az ember tv-t, akár nem ,mindig ott van az,hogy mindenki más akar lenni mint amilyen. És ehhez a mai világ is hozzájárul. Mindenhol csak a TÖkéletességet sugározzák.

És az emberek sokan,ezeknek be is dőlnek. Megy a népbutítás rendesen.:S

2010. máj. 24. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mert az ex-barátnője tökéletesen makulátlanul hibátlan...a én meg egy nagy nulla..:(:(:(


(én pl ezért vagyok szarul kb 4 honapja)

2010. máj. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

egy szóval jellemezném ezt a fajta effektust, de globálisan, mindenhol így igaz.


TÁRSADALOMBUTÍTÁS!!! magas szinten. félrevezetik az embereket, nem képzik őket rendesen, hogy irányíthatóak és kedvtelenek, önbizalom hiányosak legyenek.


Tudod, aki jó emberi jellemmel rendelkezik, annak nincsen miért bátortalannak lennie, de még az ilyen emberek is szenvednek ebben a "kór"ban, mert téves a hitük.


üdv

25/F

2010. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

00.53-as! Ismerős érzés/helyzet...:S:S Úgyhogy megtudlak érteni.

Az utolsó válaszolónak tökéletesen igaza van! Ennek ellenére látom sokan lepontoztak!...:S

2010. máj. 25. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!