Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leküzdeni azt,...

Hogyan lehet leküzdeni azt, hogy híres akarok lenni?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok. Amióta az eszemet tudom híres és gazdag akarok lenni, mint mindenki nagyjából. Ezt egy éve feladtam azóta van egy normális munkám, normális élettel. A probléma, hogy mindenhol ezt az életmódot látom. Amíg én dolgozok a kigyúrt celebek, a legjobb csajokkal szexelnek és élvezik az életet. Elegem van ebből a vágyból. Valakinél hasonló? Mit lehet tenni ellene?
2017. aug. 23. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Gondolj arra, hogy a híres emberek mekkora gennybánya selejtek emberileg. Ismered a mondást, a kutya is jódógába' vész meg.
2017. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
A jólétben meg a gazdagságban nincs semmi kihívás.
2017. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Ne sikeres, híres akarj lenni, hanem hasznos. Egy adott korban vannak emberek, akiknek a nevét sokan ismerik. Ők nem biztos, hogy jobb emberek, nem biztos, hogy boldogabb emberek. Lehet, hogy valaki luxuskörülmények között él, de mivel ez számára a megszokott, ugyanúgy lehet boldogtalan, magányos, fáradt, ugyanúgy vágyhat többre, mint bárki más.


Vannak, akiknek a nevét a haláluk után – akár több ezer évvel – is ismerjük. De van egy csomó ember, akinek a neve ugyan nem marad fenn, aki nem lesz híres, de a létezésére szükség van. Lehet, hogy az óra mutatója látványos, esetleg egy-egy nagyobb fogaskerék látszik is a kivágott számlap mögött, de az óra működésének szempontjából a legkisebb, legelrejtettebb fogaskerék vagy csavar is számít. Ha te bármit is tanultál az életben, és ezt a tudásodat mással is megosztottad, mást is megtanítottál arra, amit tudsz (akár csak annyit, hogy a rántást hideg és nem meleg vízzel kell hígítani), akkor már fontos szerepet töltöttél be a társadalom működésének nagy-nagy fogaskerék hálózatában.


A hírnév önmagában nem tesz boldoggá. Viszont az igen, ha egy szép nyári nap heverészel egy fa alatt, vagy elfogyasztasz egy igen jól sikerült tojásos nokedlit friss salátával, és képes vagy ezeket az örömöket megélni, átélni.

2017. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2*Sü ***** válasza:
100%
Még egy gondolat: A boldogság titka az, hogy az ember elégedett legyen. Elégedett, azaz tudja azt mondani, hogy valami elég. Ugyan lehetne több, jobb is, de az is elég, ami éppen van. Ez az, amit ma talán nehezebb az embernek magáévá tenni, mert kvázi minden külső inger arra ösztönzi az embert, hogy ne elégedjen meg semmivel, legyen több fizetése, magasabb pozíciója, jobb autója, minél nagyobb kertes háza, nagyobb képernyőjű tévéje, gyorsabb mobiltelefonja, forgó WC illatosítója, több bifidusz eszenziszt tartalmazó joghurtja.
2017. aug. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
híres és gazdag, akkor tudni fogják hogy sok a pénzed leütnek és kicuccolnak:/
2017. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék híres lenni és sikeres ember,majd a szakmámban amit választok,divat és művészet felé hajlok érdeklődésben,sminkes szakmát akarom le tenni,élek halok érte :D és akár sikeres sminkes kint külföldön,irásban is jó vagyok, szinészetet is kiprobalnam szivesen pillanatok alatt kepes vagyok kónybe lábadni,és át érezni a fájdalmat úgy hogy fájjon közbe nem is az én fájdalmam,csak úgy bele lovalni magam bárki helyébe /szerepébe. Szóval meglátjuk, ha nem ilyen sorsot szánt nekem az élet elfogadom :) no para,én így is igyekszem majd a legtöbbet kihozni az életemből és megtalálni a boldogságom a hobiimba.nem kell millió emberek szeretete csak azé a páré aki támogat engem.
2020. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!