Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám magamat elfogadni?

Hogyan tudnám magamat elfogadni?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok és bevallom őszintén undorodom saját magamtól. Ha a tükörbe kell néznem akkor egy olyan embert látok benne aki nagyon visszataszító és persze kövérnek is látom magamat ( pedig elvileg nem vagyok az 188cm 79kg, állítólag helyes fiú is vagyok de én ezt nem tudom elhinni ). Egy éve kitartóan sportolok hátha egy kicsit is változna az önbizalmam de semmit sem változott. Valószínű,hogy az önbizalomhiányom is közrejátszik ebben. Ismerkedni egyáltalán nem szoktam mert bevallom őszintén már az elején elkönyvelem a kudarcomat és inkább meg sem próbálom, meg igazság szerint a nőktől is félek és kerülöm a velük való beszélgetést. Azt belátom,hogy ha saját magamat nem szeretem és nem tudom elfogadni akkor hogyan is várhatnám el mástól,hogy szeressen és elfogadjon. Észrevettem,hogy az utóbbi időben nagyon sokszor van hangulatingadozásom is és ilyenkor pánikszerű rohamom szokott lenni és ilyenkor nehezen kapok levegőt és a szívem és a mellkasom is szorítani szokott. Egyáltalán nem szoktam szórakozóhelyre járni mert nem az én világom meg nem is szeretek emberek között lenni. Ami boldoggá tesz az valamilyen szinten a sportolás és az,hogy egyedül legyek mert nagyon sokszor csak arra vágyom,hogy mindenkitől távol legyek.


Nagyon el vagyok keseredve mert hiába szeretnék én megváltozni egyszerűen nem megy. Minden nap kedvetlen vagyok és még élni sincsen kedvem és nagyon sokszor elgondolkodtam rajta,hogy mi értelme is van az életemnek.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 19/F.



2017. aug. 31. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszihológust, ő segíthet.

A hangulatingadozások és a pánikrohamok már komolyabb bajra utalhatnak.

2017. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is pszichológust javaslok, ebből elég necces kijönni egyedül. Tudok ajánlani egy vérprofit (ezzel megspórolok neked potom 6 évet, amit én elcsesztem szar szakemberekre, mind pénzben, mind időben).
2017. szept. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aludj mesztelenűl még alsót se vegyél fel, az növeli az önbizalmat..
2017. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogadd el magad! Ezek csak külsőségek! Senki sem lesz szép 40 éves kora után! Az a lényeg, hogy boldog legyél a családoddal! A szépség csak egy állapot! Senki sem marad szép! Ráadásul a szépség relatív! Fogadd el a kinézeted, fogyj, amennyit tudsz, fogadj el másokat is!
2017. szept. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálom magamat elfogadni olyannak amilyen vagyok de egyszerűen nem megy. A 4 év alatt amióta ezek a problémák kialakultak egyszerűen napról napra csak egyre rosszabb. Mára már eljutottam odáig,hogy ha megdicsérnek akkor én azt sértésnek veszem. Egyszerűen nem tudom elfogadni. Tisztában vagyok vele,hogy ha így folytatódik tovább akkor belőlem soha sem lesz egy normális felnőtt ember. Kezdem elfogadni és beletörődni a helyzetembe.
2017. szept. 9. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!