Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szombat esténként mindig...

Szombat esténként mindig eléggé nyugtalan vagyok, és emiatt általában olyankor az elalvás is nehezen megy. Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Relaxációs zenék meg ilyesmi videók nézése nem segít, próbáltam már, hatástalan. Ugyanolyan nyugtalan, feszült maradok tőlük. Elalvásnál meg jönnek elő a pánik érzések. Időnként más napokon is előfordul este, de leginkább szombaton
2017. szept. 16. 21:28
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Nekem is voltak ilyen időszakaim ezért át tudom érezni a dolgot.


Először szerintem próbáld meg összerakni a fejedben hogy mi miatt sresszeksz és idegeskedsz. Az az első lépés az, hogy felismerd ezeket. Ezután próbálj optimalizálni, hogy érdemes e ezeken sresszelni, ha igen, hogy tudnád ezeken a problémákon javítani/megoldani ill. h tudod te magat ezeket kezelni.

Nekem egy pszichológus javasolta, hogy elalváskor figyeljek csak a légzésemre. Ahogy beszívom a levegőt és ahogy kifújom és csakis erre.Nagyon nehéz csak erre koncentrálni, épp ezért hatásos tud lenni.

Elalvás előtt vagy olvastam/néztem sorozatokat/filmeket amik kicsit "másik világba repítettek".

Nehéz megtalálni az egyensúlyt, de sok függ a hozzáálláson, hiszen fejben dől el. Ez félelmetesen hangzik, de ugyanakkor ez megadja a lehetőséget arra, hogy saját magad vedd kézbe az ügyet. Ez a te életed, te tudod a legjobban irányítani, épp ezért képes vagy ennek a javítására is. Higgy magadban!:)

Ha úgy érzed magadtól mégsem menne vagy nem tudod hogy változtass, és kellene egy elindító "lökés" keress fel egy hozzáértőt.

Ez nem gáz, Amerikában szinte mindenkinek van saját terapeutája csak hogy valakivel beszélgethessenek:D

Ja és még valami: sokan járnak hasonló cipőben mint te, legtöbb ember manapság inszomniás, pánikbeteg stb. Nem visszafordíthatatlan kóros betegségről van szó:)

2017. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!