Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tobb IQ tesztet is kitoltottem...

Tobb IQ tesztet is kitoltottem, az eredmenyem mindig 120 v afolott volt, a matekkal megis extrem modon megszenvedek?

Figyelt kérdés

Az IQ teszteken leginkabb logikai feladatok, v konkretan matematikai feladatok vannak, most vagyok 12.-es, es epp a szamtani sorozatokat vesszuk, es 2 napja ulok rajta, probalom felfogni, mondjuk eddig se nagyon matekoztam, de valahogy mindig atcsusszantam, de most azt mondta a tanar h ev kozben megegyszer irnom kell egy 11.-es tesztet, h erettsegizhessek, szoval nagyon nagyon nem megy, viszont az IQ tesztjeim alapjan, az -atlag felett- vagyok, ez akkor megis miben masban mutatkozik meg?

Ekkora IQval a szamhoz mert jellemzok alapjan egyaltalan nem kellene szenvednem a kozepiskolai tanulmanyaimmal, sot meg az egyetemnek is siman kene mennie...Mas targyakbol jo vagyok, angol 5, nemet 4(mindkettobol emeltezem)irodalom 4(Kb) tori3, de matek mar masodikos korom ota eppen kettes...Vagy ezek az online ingyenes teszte kamuk, es ink fizessek erte, hogy egy valos adatot kapjak, mert akinek ennyire nem megy a matek, annak szerintem nem lehet atlag feletti az IQja...?



2017. szept. 27. 16:20
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
87%
Az IQ-d elsősorban és közvetlenül azt mutatja meg, hogy mennyire vagy jó IQ-teszt kitöltésben. Az, hogy abban jó vagy, nem feltétlen jelenti azt, hogy matekban is jónak kell lenned. Egyrészt. Másrészt meg lehetsz alulmotivált, lehet, hogy valahol elakadtál, és nincs meg valahol az alap, ami nélkül nem tudsz továbbépítkezni, vagy lehet még fene tudja hányféle IQ-tól teljesen független oka, hogy nem megy a matek.
2017. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szakember töltette ki veled? Befizettél a Mensa tesztjére?

Vagy csak elhitted egy internetes oldalnak, hogy IQ-t mér?

2017. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy ingyenes Mensa tesztet toltottem, egy appot, es egy masik szinten kb 30 perces az eduline altal ajanlottat, szoval nem, nem fizettem erte.
2017. szept. 27. 16:53
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
A kettő nem függ össze. Nekem kva magas IQ-t mértek (hivatalosan), de matekból csak kiskoromban voltam kiemelkedően jó. Mire befejeztem az általánost, szépen besüllyedtem a többi közé, bár őszintén szólva ritka szar volt a tanárom és nem tudom, hogy ennek mennyi köze volt a "hanyatláshoz". Ráadásul van egy gyönyörű autizmus diagnózisom is, ami miatt egész életemben azt hallgatom, hogy hú én biztos matekzseni vagyok. Hát nem. Vannak a mateknak olyan részei amik jól mennek (sorozatok, valószínűségszámítás, geometria, egyenletek) de bizonyos dolgokkal sokat szenvedtem, ilyenek voltak a szöveges feladatok és a nevezetes azonosságok nagy részét is rég elfelejtettem. Hozzá kell tenni, hogy az iskolai matekjegy nem feltétlenül tükrözi a matekos képességeket, mert sok tanár csak a saját levezetését fogadja el, ami miatt az egész magolássá válik.
2017. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Ja és ami vicces az az, hogy van ugye a metek, mint egész és az iskolákban töltött x év alatt mindig csak egy kis részét tanítják. Ha az adott tanévben pont olyan rész van soron, ami az egyénnek épp nehezebb, akkor rosszabb jegyet kap, pedig a képességei lehetnek jobbak is. Pl. gimiben amelyik évben az általam szeretett matekrészt tanultuk, 4-5 voltam, amikor meg az általam utáltat, akkor kettes. Szóval az aktuális jegy csak azt mutatja, hogy az épp tanult részt mennyire tudod, összességében az egészet kellene nézni és még az sem adna releváns eredményt mert sok szabályt mindennapi haszna nem lévén elfelejt az ember.
2017. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BringaManó ***** válasza:
100%

"összességében az egészet kellene nézni"

ezt hogy érted? ne értékeljenek semmi anyagrészt külön, hanem csak a 4/6/8/12 év végén mondják rá, hogy "nézd, fiam/lányom, amennyire emlékszem, ez összességében 3-as"?... érdekes ötlet.


(ha csak az a problémád, hogy összefoglalóan matematikának nevezik az összes anyagrészt együtt, az egy más kérdés)

2017. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
48%
Az IQ magában csak az adottságot méri fel. Ha ehhez az ismereti alapok hiányoznak, akkor ugyanúgy nem fog menni. Éppen ezért az IQ-ra hivatkozni eléggé egysíkú dolog, nem alkalmas az értelmi képességek jellemzésére, különösen magában nem. Összehasonlítás végett gondold végig: Richard Feynmann Nobel-díjas fizikus IQ-ját az iskolai tesztjei alapján 128-nak becsülték. Ugyanakkor Sharon Stone IQ-ja 154. Az viszont tény, hogy a nagyon magas IQ-jú emberek többsége matematika-közeli tevékenységet végez.
2017. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
63%
BringaManó, nem úgy értettem hogy csak x évente adjanak rá értékelést. Csak ha egy gimis pl. első és másodéven 4-es matekból, hamadikban meg mondjuk kettes lesz, az nem azt jelenti hogy hirtelen "meghülyült", hanem azt hogy a 3-ban tanult anyagokat (az egész mateknak az arra a tevévre eső részét) nem tudja olyan jól. Ettől lehet hogy negyedikben újra 4-es lesz, ha akkor olyat tanulnak, amit ért és szeret. Az évek végén kapott jegyeket kellene inkább átlagolni a legeslegvégén, hogy legalább tükrözzön valami tudást. Saját példám, amikor megkérdezték hogy hanyas vagyok matekból, mondtam hogy hármas. Aztán egyszer kiszámoltam valami nehéz feladatot és jött a beszólás hogy ha ezt tudod, akkor hogy lehetsz hármas matekból? Hát egyszerűen, amikor ezt tanultam, épp ötös voltam mert abban az évben olyan dolgokat tanultunk, amit szerettem és tudtam. A kérdés időpontjában pedig az általam leginkább utált és rettegett feladatokat, emiatt akkor épp hármas voltam. Tehát nem az egész matekből állok hármas szinten hanem az épp tanult részből.
2017. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
tevévre, jesszus, tanévre akart lenni
2017. szept. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Dehat, Metionin, ez az erettsegi.Aztan, hogy ott pont az altalad kedvelt feladatbol kapsz-e az meg kerdeses, de az altalad kedvelt ev feladatjabol bizonyara jut.


Egy elozo hozzaszolo valaszara reagalva, miszerint az IQ teszt csak a kepesseget meri, de ahhoz meg azert kell a gyakorlati tudas, akkor mi van, ha diszkalkulias valaki, de pl 5 nyelven beszel folyekonyan?A nyelvtanulas egy bizonyos szinten szerintem van olyan nehez mint a matematika.

2017. szept. 28. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!