Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valaki hosszú fogalmazásokb...

Ha valaki hosszú fogalmazásokban fejezi ki magát egy fórumon, arról azt gondolják, hogy azért van, mert unatkozik, nincs mit csináljon?

Figyelt kérdés
Ha hosszú szövegeket írok általában, mert csak így tudom kifejezni magam, akkor miért gondolnak arra, hogy unalomból teszem, és tartalomtól függetlenül elítélik?
2017. szept. 27. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha hosszú szövegeket írok általában, mert csak így tudom kifejezni magam, akkor miért gondolnak arra, hogy unalomból teszem, és tartalomtól függetlenül elítélik?"


Fárasztó pillanatok alatt más más embernek felvenni a gondolatmenetét és egy hosszabb szöveget sokkal nehezebb értelmezni. Sokan nem szeretnek olvasni sem.


Az, hogy miért írsz, csak rád tartozik. Egyébként szokás hosszabb kommentek esetén a lényeget a végén leírni, mint ahogy én is teszem itt. Így aki éppen fáradt az is megérti kb miről szól a komment és ha érdekli a téma, akkor megjelöli magának és elolvassa később.


Tldr: Mert nem szeretnek olvasni.

2017. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm!
2017. szept. 27. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Őszinte leszek. Az a tapasztalatom, hogy aki kisregényeket ír egy fórumon, pl itt, az csak panaszkodik, és a lelkét akarja kiönteni, nem pedig valódi segítséget keres. Sok embernek írtam részletes választ privátban, amire csak kevesen írták, hogy kösz.

Van aki rákos beteg, vagy nagy fájdalmak kínozzák, de ők mégis 2-3 mondatban le tudják írni a kérdésüket. A túl hosszú leveleket már el sem olvasom, mert annyi idő alatt elolvasok 5 rövidebbet.

2017. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kisregényeimnek semmi köze a panaszkodáshoz. Nem csak kérdésekrõl van szó, hanem válaszokat is általában valamivel hosszabban fogalmazok, mint más.

Inkább filozófáló jellegben írom, nem a lelkemet öntöm ki. Sehol sem vártam választ, vagy segítséget senkitõl, max az zavar, ha bunkó hozzászólást kapok.

2017. szept. 27. 19:44
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyszer hallottam egy olyan gondolatot, hogy "a nõk..(nem tudom mennyire érvényes általánosítás)..azért panaszkodnak a párjuknak, hogy meghallgassák õket, nem azért, hogy megoldást kapjanak."

Képzelem, hogy ezek is ilyen indokból öntik ki a lelküket, hogy megértésre találjanak.

2017. szept. 27. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!