Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Segitsegre van...

Srkhd kérdése:

Mit tegyek? Segitsegre van szuksegem viszont ez a lelki eredetu szorongas hosszu magyarazatra szorul hogy valamilyen szinten atlathato legyen atelheto es megertheto .

Figyelt kérdés

20 eves vagyok megallas nelkul szorongok es naprol napra lentebb erzem magam .

Nagyon fiatal alig par honapos voltam mikor apamat lecsuktak gyerek korom arrol szolt hogy anyamal es batyamal jarjuk a brotonoket ot latogatva ott  kesobb el is valtak .

Az iskolaban fel ver szarmazasomnak koszonhetoen folytonos celpontja voltam osztaytarsaimnak naprol napra alaztak es alaztak . Kesobb ahogy telt az ido kamaszkent az identitas zavarbol az apa hianybol es csaladomal valo bajos kapcsolatbol eredo fajdalmamat kivanva csillapitani sok evig tarto fu fuggoseg alakult ki nallam . A folytonos lebeges kovetkezteben egyebkent jo eszu diakent meg is buko agra kerultem .

Apam mindezek allat 9eves borton buntetese lejart felesgul vett egy pesti leanyt es visza koltozott Lebanonba uzleteket es etermet nyitott . Kapcsolatott tartottuk az evek allat tobbe kevesbe de a kelletnel kevesebb volt meg is .

En megunva a szegenyseget es az othoni oktatas rendszert ami csak meg szorongobba tett radasul mar jocskan benne voltam az ejszakai eletbe is ugydontottem elkoltozok nemet orszagba .

Kint eltem kozel egy evet . Eletem legnehezebb eve volt .

Teljesen egyedul 19 evesen 0 elet tapasztalttal probaltam magamat ellatni es gyujteni tovabb tanulasra persze a penz amit meg kerestem boven jo volt de en csak egyre maganyosabb lettem kint es csusztam lejebb es lejebb .

Apam tett egy ajanlatott koltozek ki hozza legyunk egyutt adjunk egymasnak kis idot mi elott tul keso lenne , igy hat ki koltoztem Lebanonba 0 arab nyelv tudasal termeszetesen .

Itt elek lassan egy eve itt viszonylag nagy a csaladban es nagy anyagi biztonsagban . Viszont az hogy arab faluban elek ami igaz elege teli van elettel es viragzik a kereskedelem jo let van es az emberek is megelpoen befogadoak szeretettel fordulnak hozzam nekem meg is szornyen nehez itt elnem mind ezek mellet . Itt nincsen bulizas sex csajok hazasag van csalad es munka . Hazasag all tolem a legtavolabb gondolom gyerek korom szenvedeseinek koszonhetoen ez tollem telejsen tavol al egy nagyon szabad szellemu ember vagyok es hat ez egy melyen vallasos hely . Ugy ahogy eltudom viselni meg ha nem is tartom tulon tul igaznak hituket de tiszteltben tartom meg van a maga szepsege ennek is . Viszont engem belurol nagyon nyomaszt hogy megjobban egydul es egyedul erzem mag baratnorol itt szo se lehet csak hazasag ugyebar ez altal lelki vigaszom nuku zero a csaladom pedig elvan elik a sajat kis eletuket en meg egyedul fekete barnykent itt dolgozok ejjel nappal meg allas nelkul .

Kezdek egyre depresziosabb es szorongobb lenni gyakran mar az ongyilkosag gondolataval jatszok ami tudom egyenolre csak fejben van amig visza tudom fogni magam es nem is akarom hogy tenylegesse valjon viszont eleg para hogy ilyen fordul meg a fejmbe egyre gyakrabban .

Tovabb tanulasrol szott almaim egyre meszebb vannak tollem 20 eves vagyok 1 evem van az eretsegibol es tanulni akarok ha nem is tudom pontosan hogy mit meg de akarom ezt a szalat vinni tovabb .

Viszont apamnak szuksege van ram itt segitenem kell neki a munakba es szornyen esne neki ha itt hagynam visza mennek magyarorszagra tanulni radasul nem is biztos bennem hogy nem tevelyednek rossz utra megint (meg kell hagyni ettol en is tartok) .

Valasztanom kell maradok vagy megyek .

Nem tudok donteni es ez fel orol .

Anyagi biztonsag es jo let vs sajat almaim .

Meg allas nelkul gondolkozok de egyszeruen nem jutok dulore .

Itt egyedul erzem magam es szorongok nem tudom hogy letudnam itt elni az eletem radasul azt is figyelmbe veve hogy mar most eleg neurotikus az alapotom . Nem tudom hogy ha haza megyek vegig tudnam e csinalni avagy elbuknek es/vagy ha vegig is csinalnam e othon az iskolaimat utana tudnek e kezdeni valamit vele . Latjuk menyit er mostanaban othon egy diploma .

Mindnap gyomor gorcsom van es gyakran ram tor a siras . Ilyen regebben nem volt velem nem volt ram jellemzo hogy enyire beforduljak elsomek a fuvezes miadt gondoltam hogy ez van de miota csak abba hagytam ezek a tunetek erosodtek .

Ha van itt pszhiologus doktor vagy akarki aki ert a lelki betegsegekhez kerem Lepjen velem kapcsolatba es segitsen visza terelni a tekintettem a halalrol az eltre es egy jozan dontest segitsen meghozni ! Kerem ha vegig olvastad es van valami eros elet tapsztaltod vagy meglatasod eszre veteled az irasomal kapcs. Ird meg es segits mert nagyon nagy szuksegem van most valakire aki tudd segiteni . Ketsegbe esesembe irok ide nem tudok kihez fordulni kerem csak komoly valaszokat irjatok amivel tudunk kezdenki valamit ..

Elore is koszonom

Zs 20/f



2017. ápr. 14. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
A szex hiányzik?
2017. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem vagyok tapasztalt ebben a témában de igyekszem segiteni. Próbálj meg valami táblázat feleseget csinálni fejben vagy írásban arról hogy mik az előnyei és a hátrányai a maradasodnak vagy a koltozesednek, ez talán majd segít...személy szerint ez nekem mindig bejön ha teljesen őszinte vagyok magammal. Nem ismerem ezt a fajta kultúrát de szerezz barátokat akikkel az idodet toltheted, azt mondtad befogadoak, szóval nem hiszem hogy ez nagy gondot jelentene. Keress magadnak hobbit, sport, írás, olvasás, kertészkedés vagy rajzolás, akármi ami egy kis lelki békét teremt neked. Tarts kapcsolatot a Magyarországon elő csaladoddal, barátaiddal, szerintem ez is sokat számíthat. Én a helyedben befejeznem az iskolát és keresnek egy eletcelt, gondold át miben vagy a legjobb. Tudom ez egy nagyon nehéz döntés de szerintem egy olyan embernek mint te, aki ennyi mindenen ment keresztül ez semmiség.

Javaslom tanuld meg a nyelvet, nem tudom most milyen szinten beszeled, a nyelvtanulás is lehet hobbi :)

Nagyon apróságokat írtam, de hidd el hogy apró lépésekben erheted el a boldogságot és azt hiszem ezek elengedhetetlenek hozza :)

Bár nem ismerlek de tisztellek amiatt hogy ekkora kitartás van benned és nem adtad fel

Nagyon sok sikert kívánok neked és örülnek ha a későbbiekben írnál ide hogy hogy vagy, mi a helyzet veled :)

2017. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!