Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs erőm tanulni úgy érzem...

Nincs erőm tanulni úgy érzem teljesen felmészt az iskola, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 16 éves lány gimnazista vagyok . Álltalánosba és talán még a 9. Első felében sem volt semmi bajom a tanulással , nagyjából mindig maradt rá erőm . Idén úgy érzem végem . 4-5 kor érek haza minden nap a külön órák és a színjátszó miatt , amikor nincs más foglalkozásom akkor pedig 8 órám van.Tehát elég későn érek haza . Amikor haza érek lüktet a fejem szinte majdnem minden nap bekell vennem egy fájdalom csillapítót mert úgy érzem elájulok . Egy órát pihenek a barátommal majd elviszem a kutyámat sétálni.6-7 körül neki állok tanulni de kínkeservesen . Eddig soha nem éreztem ilyet végig sírom az egész estét, az állkapcsom görcsbe és küszködök. majd 10-11 óra körül bevágódok az ágyba. Reggel 6 kor kelek . Ez nagyon nem normális. legalábbis régen soha nem éreztem így. minden napot egyre nehezebben élek meg.5 ös tanuló vagyok de úgy érzem nem bírom ,segítsetek !!!

2017. okt. 1. 17:26
 1/2 anonim válasza:
100%
Egyrészt vegyél vissza a különórákból. Másrészt szerintem nem eszel-iszol rendesen. És nem kell patent kitűnőnek lenni. Lazíts...
2017. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Diák koromban én is maximalista voltam. És néha előfordult ez a kiégés féle érzés. Olyankor ideiglenesen félreraktam az iskolával kapcsolatos kötelezettségeket és elkezdtem azt csinálni amihez kedvem volt. Ez szellemileg újból erőt adott. Ami nem meglepő, hisz a normális élet a következő két idézettel kapcsolatos:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Tapasztalatom szerint a mások elvárásainak való megfelelés kimerítőbb bármilyen szabad életmódban végzett tevékenységnél. A legjobban a fősuli végére égtem ki, de utána szabad élettel igencsak orvosoltam.

2017. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!