Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom, hogy mi legyek....

Nem tudom, hogy mi legyek. Tudnátok nekem ajánlani lehetséges szakmákat?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a biológia. Legelőször állatorvosira gondoltam, és az végül is sok szempontból megfelelő lenne, mivel elég jó az átlagom, imádom az állatokat, és nem nem félek a sok tanulástól sem. Egyedül az enyhe hipochonderségem tart vissza ettől az ágtól. De aha nem is állatokkal foglalkoznék, akkor is a biológiával mindenképpen szeretnék kezdeni valamit, mert tantárgyak közül is az a kedvencem. Még az új biológiai kutatások is érdekelnének. De kutatóként ülni egész nap egy laboratóriumban megint csak nem az én világom. A többi természettudomány is érdekel azért valamilyen szinten, de annyira nem, hogy bármelyikért lemondjak a biológiáról :/ Matekot is szeretem, viszont annyira nem vagyok profi belőle,(emeltet meg sem próbálnék). Amire még gondoltam, az a pszichológia, de azon belül is csak a gyerekpszichológia szakirány felé mennék-ha mennék egyáltalán. Viszont arra meg elég magas a pontszám, és nem is annyira érdekel a téma... Humán tantárgyakért nem vagyok oda. Megtanulom őket, de nem a kedvenceim. Valaki ezek alapján tudna ajánlani valamit? Előre is köszönöm! :)

2017. okt. 11. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyél gyógyszerész!
2017. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van Achillesnek. Téged még az Isten is gyógyszerésznek teremtett.
2017. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszerésznek ha jól tudom főleg kémiához kell értenie... És a biológiához viszonylag kevés köze van :/ De köszi az ötletet! :)
2017. okt. 11. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Etológia? Vagy valamilyen állatos terápia felé is elindulhatnál, vagy segítő/terápiás állatok kiképzése srb...

Amúgy a hipochonderséged miért tántorít el teljesen? Látszik, hogy ezzel akarsz foglalkozni. Ha pedig tényleg komolyan hátráltat ez téged ennyire, akkor érdemes szakemberhez fordulni és dolgozni ezen a problémán.


A pszichológiát nem értem, miért írtad, mikor utána leírtad azt is, hogy igazából még csak nem is érdekel :D

2017. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod: "az enyhe hipochonderségem tart vissza" Hát, tudod, a zoonózis megelőzhető, ill. a legtöbb kezelhető. Ha betartod a szabályokat, előírásokat stb, nem kell félned. Lehetsz állatorvos bátran.

2017. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) A pszichológiát csak azért nem szeretném választani, mert lelkileg megterhelőnek tartom (bár sokak szerint lenne hozzá tehetségem). Az állatorvosiról pedig gondolkoztam, és, bár imádom az állatokat az is túlságosan stresszes munka... Az etológiát nagyon jól eltaláltad kedves 3. válaszoló. :) Én is arra gondoltam, és talán tényleg az lenne a legjobb megoldás. Ha esetleg még vannak ötletek szívesen fogadom őket! :)
2017. okt. 13. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Biosz tanár valami másik tárggyal kombinálva?
2018. nov. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam rá én is, de sajnos a szüleim ellenzik, hogy az legyek, mert ők is azok, és nekik nem jött be :/
2018. nov. 10. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!