Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kell valakinek elfogadn...

Hogyan kell valakinek elfogadnia magát és nem másoknak megfelelni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 25. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Magasról szarjál mindenre.
2017. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
az első jól mondja!
2017. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Joe001 ***** válasza:
76%

Másoknak megfelelni nagy hülyeség !

Az egész élet érdekeken alapul, és nem mások , hanem a saját érdekeid kell nézned .

Kell hozzá kellő magabiztosság , hogy higgy magadban .

Higygj abban , hogy ha kitűzöl egy célt , meg fogod csinálni .

És amit mások rosszallásból mondanak , egyik füleden be , a másikon ki .

2017. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
24%

Az nem baj, ha másoknak meg akarsz felelni, de arra figyelj, mind ezt úgy tedd, hogy magadat ne változtasd meg!!

Ha már úgy akarsz megfelelni valakinek/valakiknek, hogy neked az nem teher/nem jó/nehezen megy, akkor ne tedd!!!!

A lényeg, hogy úgy viselkedj amit szeretsz, ahogy neked jó!! Ha tetteiddel jól érzed magad a bőrödben, onnantól el is fogadtad Önmagadat!!!! :)

2017. okt. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De igenis baj,ha valaki másnak akar megfelelni. Nem vagyok szar konformista.
2017. okt. 29. 16:46
 6/10 Victor C. válasza:

Szerintem ugy kell szuletni.

Nekem szerencsem volt; szuleim szerint ALAPBOL ilyen voltam, de nekik valahogy bejott; az onfejusegem nem volt hisztis es aggressziv; anyamnak bejott a nagyon korai "onallosagom".

2017. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
76%

Azért remélem érzed benne az iróniát, hogy MÁSOKTÓL kérdezed, hogy miképp kéne megszabadulnod a MÁSOK irányába érzett megfelelési kényszertől. :D


Egyébként megfelelő határokon belül _szerintem_ nincs gond a megfelelési kényszerrel. Akár evolúciós, akár teremtési oldalról nézed, mindenképp vannak előnyei, ha az egyed hajlandó a fajtársai (vagy akár szimplán a többi élőlény) érdekeit a saját, személyes érdekei elé helyezni. A megfelelési kényszer meg ugye az, hogy az ember szeretné ezt sikerrel végezni.


Persze, amennyiben személyiségjegyekről vagy szimpla kinézetről beszélünk, akkor a kérdés valamivel bonyolultabb. Nagyon leegyszerűsítve a kérdést az a fontos, hogy önbizalmad legyen. Annak a felépítéséhez meg arra van szükséged, hogy sziklaszilárd alapokon álljon a meggyőződésed arról, hogy az neked úgy jó, ahogy elképzelted és nem ártasz vele senkinek.

2017. okt. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Enrique1532 válasza:
62%
Ne másoknak akarj megfelelni hanem magadnak...és előbb utóbb mindenki elfogadja hogy milyen is vagy...
2017. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 De igenis baj a megfelelési kényszer! Az a jó ha valaki szabadszellemű!
2017. okt. 31. 15:45
 10/10 anonim válasza:

Amiről beszélsz, olyan mint a kommunizmus. Tök jó elképzelés, csak lehetetlen megvalósítani. A "szabadszellemű"/ liberális fogalom nem igazán foglalkozik az érdekellentétek lehetőségével.


Csak hogy ne a tipikus szexuális erőszak példákkal jöjjek: Ha én Type 69-el akarok közlekedni, akkor mindenki fogadja el, hogy én azt akarom. Függetlenül attól, hogy mindenki másnak félre kell állnia az útból, mikor mellettem megy el vagy vállalhatja a következményeit (azaz azt, hogy esetleg áthajtok az autója felén).


Nem kell betegesen függni mások véleményétől, ez természetes. Viszont ez a "szarj le mindenkit magadon kívül ás élj csak magadnak" mottó, amit manapság igyekeznek erőltetni, már a másik véglet.

2017. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!