Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé kezd szét hullani az életem...itt vagyok 19 éves most rúgtak ki a suliból olyan dolgok ami igazából full nevetséges.van már egy szakmám targonca vezető, , de mivel még fiatal vagyok és tapasztalatlan ezért nehezen akarnak felvenni bárhová is. Barátaim nagyon nincsenek akikkel normálisan tudnák beszélgetni. Úgyhogy eléggé magam vagyok. Kezd ki látástalanná válni az életem. Már gondolkoztam sok mindenen hogy hogyan tovább , már az öngyilkosság is eszembe jutott. De odáig remélem nem fajulnak el a dolgok. Valaki ha tudna segíteni azt megköszönném és csak értelmes válaszokat kérek. Előre is köszönöm

2017. nov. 22. 02:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen suliba jártál és mi miatt dobtak ki?


Nincsen semmi baj, csak agyoncsapott a sok rossz élmény. De nézd a dolgok napos oldalát: van szakmád, mehetsz tanulni, akár más szakmát is, fiatal vagy, minden belefér még. Abszolút átérzem a helyzeted, nekem is volt ilyen törés, igaz, kicsit később, 22 éves korom körül, mikor azt hittem, vége mindennek, nem lesz belőlem semmi.

Ez nem így van. Az a nyomasztó ilyenkor leginkább, hogy nincsenek a terveid világosan meg előtted, úgyhogy szánj egy kis időt arra, hogy rendberakd a dolgokat fejben. Legyen A, B és akár C terved (vagy több).

Mit szeretnél? Tanulni vagy dolgoznál? Van, aki támogat, míg nincs munkád? Gondold át, mivel próbálkoznál először, másodjára, stb.

Az, hogy nem vesznek fel, mert 19 évesen azt várják, hogy tíz év tapasztalatod legyen, nagyon általános, sokan járnak ebben a cipőben.

Sokat ront az ember önérzetén a semmit nem tevés, úgyhogy határozz el valamit, lehet akár rövidtávú is, pl tanfolyam. Legyen valami cél, mikor felkelsz, így eltűnnek a kétségbeejtő gondolataid, és tisztán tudsz tervezni.

Ha írsz pár dolgot még, akkor szívesen segítek tovább.

2017. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál semmi konkrétumot a panaszon kívül. Igazából semmi olyan nem történt veled ami miatt öngyilkosnak kéne lenned, de ha már ennyitől bedobod a törölközőt akkor valóban nem lesz nagy jövőd.

A suliból is biztos okkal rúgtak ki, nem nevetséges dolgok miatt.

Tanulnod kéne és célokat kitűzni, nem másokat hibáztatni az életed miatt.

Elsősorban találj munkát, 19 vagy, van két kezed és két lábad. Én sem a szakmámban helyezkedtem el suli után, mert pályakezdő nem kellett, és ugyanígy járt még 20 másik osztálytársam akikkel szállítmányozó szakon végeztünk. Pedig nyelvvizsgánk is volt.

Mégsem a kötelet kezdtük el fonni meg sírni-ríni, hanem fogtuk magunkat és kerestünk munkát, elmentünk főiskolára, ilyesmi.

35N

2017. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1.valaszolónak privatba folytassuk mert a panaszaim ahogy a 2.valaszolo mondaná nyivákolásom...nem tartozik ilyenekre mint a 2. Valaszoló...direkt ezert ndm irtam konkretumot az ilyen bunkó megnyilvánulások miatt.van bennr igazság csak nem ilydn paraszt modon kene nyilvanossag elé hozni a véleményt. De igazabol ilyenek hidegen hagynak...
2017. nov. 22. 11:02
 4/4 anonim válasza:
Én 20 évesen léptem le saját magam a suliból, mert kudarc és csalódás ért, így oda lett a szakmám, amiért olyan lelkes voltam annak idején, jelenleg támogatott képzésen veszek részt, hogy legyen szakmám, de eléggé bánt a tudat, hogy az előző sulit kudarcnak éltem meg és tovább álltam, így el is határoztam, amint végzek a jelenlegi tanulmányaimmal visszatérek a kiindulóponthoz, illetve gyűjtök pénzt a nagy terveimhez még, hogy meg tudjam valósítani, amit még szeretnék, és helyre hozhassam a hibáimat, de egyet ne feledj korrigálni a hibákat és tanulni ismét sose késő, még a kilátástalan helyzetből is ismét vissza lehet térni oda, ahonnan elindult az ember, csak akarat kérdése. Ez biztasson hajrá!
2017. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!