Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Támogassam a barátom az...

Támogassam a barátom az álmában vagy próbáljam lebeszélni illetve késleltetni?

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves felnőtt, de sokszor kicsit éretlen, de hát ki nincs így ezzel. másfél éve jár egy szoftverfejlesztő OKJ-re, fél év van már csak hátra, azonban most kitalálta, hogy nem akarja befejezni, és utálja az egészet, és mégsem érdekli az informatika világa és nem akar egy sötét szobában ülve dolgozni élete végéig. Ehelyett fotózni akar (két hónapja kapott egy profibb fényképezőgépet), és a természetbe járkálni és fotózgatni élete végéig, amivel nincs is gond, de erre a két hónap élvezetre akarja alapozni a jövőjét. Művészegyetemre akar menni egy év kihagyással, amivel nincs gond csak nem értem miért nem bírja ki ezt a fél évet, és akkor lenne egy papírja amivel addig tud vlmit dolgozni míg beindul ez a fényképezés. Vlmiért szuper biztos benne hogy ő profi fotós lesz benn, én viszont nem, van érzéke hozzá, és ügyes, de nem érzem hogy kiemelkedő lenne a többi hobbi fotós közül, és főleg ezt 2 hónap alatt nem is tud rendesen kiderülni. Nem tudom mit kéne tenni. Támogassam ebben a bizonytalan dologban, amiben én nem látok sok lehetőséget most még, vagy próbáljak rá hatni ész érvekkel. Elve rengeteg pénz, idő, kitartás elszántság kell egy ehhez a pályához, és nem érzem hogy ezekből egy is jellemző lenne rá. Mit tehetek? Vagy ő mit tegyen szerintetek?
2017. dec. 12. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen próbálnék hatni rá, de nem azzal, hogy nem biztos a fotózás hanem, hogy fél rohadt év van hátra, csinálja már végig.
2017. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én abból élek amit szeretek csinálni, ez nem művészet, ám korábban próbáltam művészetből élni és nem az van hogy lehetetlen, csak egy dologban jó nagyot hibáztam. Ráadásul az én életemben van olyan amit feladtam és már egy picit bánom, hogy akkor nem volt velem valaki aki meggyőz arról hogy ne tegyem.


Frigyi, a következő van. Úgy tud működni, hogy abból élek amit szeretek csinálni, hogy teljesen külön kezelem attól a résztől ami mindezt eladja. Amikor művészetből akartam élni ez a kettő keveredett és ez volt a hiba.


Tehát van az amit szeretsz csinálni és jól csinálod, amiben nem szeretnél kompromisszumot és van az a rész amellyel mindezt eladod, amibe már belefér hogy kompromisszumokat hozz.


Abban amivel most foglalkozom így van, amikor művészetből akartam élni nem így volt. Azt hittem hogy a művészetem képes eladni saját magát. Ez sajnos nem így van, ezért amikor művészetből éltem (volna) a művészetemre hatással volt az, hogy mit vesznek.


Amikor művész vagy, akkor igazából azt a dolgot ami belül van, ami amúgy nehezen elmondható, olyan fizikai formába hozod, ami másoknak látható, halható, érezhető, tapintható, játszható. Még ha nem is értik mások akkor is örömüket lelik benne. Ettől ami másoknak gyönyörű még születhetett egy művész fájdalmából. Ami felemészti a művészt ha bennmarad.


A művészben meghal valami, ha azt ami belül van azt nem ömntheti így formába. Ezért nem szeretne a barátod azzal foglalkozni amit most tanul. Mert úgy érzi az idejét és az energiáit venné el a művészettől.

Viszont fontosnak tartom, hogy megértesd vele azt, hogy a művészben belül valami akkor is meghal, ha nem azt kell formába öntenie ami belül van, hanem azt ami eladható.


Támogasd őt a művészetében, ugyanakkor szerintem segíts neki abban, hogy válassza ketté, azt amit szeret csinálni és jól csinál, attól ami segíthet mindezt eladni. Esetleg gondolkozz azon, hogy az amit most tanul vagy leginkább az a papír hogyan segíthet benne.

A másik amit még fontosnak tartok, hogy érts.:


Tudod amikor az ember elkezdi a céljait megvalósítani, akkor jellemzően felül erre a pozitív gondolkodás meg hit vonatra. Az hogy ő fél évvel a papír a vége előtt feladja az a hidak felégetése, hogy még véletlenül se válassza a fotózás helyett azt amit tanul.

Ha nem így tenne úgy érzi gyengítené azt a hitét, hogy jó fotós lesz. Úgy érzi ezen is múlik, hogy jó eléri a célját vagy sem.


Fontos, hogy megértesd vele, hogy ez a papír őt nem fogja hátráltatni, sőt ha kapcsolni tudod az eladás részhez, akkor segítheti is.

Megpróbálom összefoglalni. A barátod lehet nagyszerű fotós klassz képekkel, viszont ettől még nem biztos, hogy ezeket a képeket megveszik eleinte. Ám szakácskönyvekbe vennének pulyka képeket, klassz csak ő utálja, ám még is fotózás.. Ha elvállalja már keveredett is a munka és az eladás rész, kompromisszumokat hozott a munkájában. Aztán azt mondja a vevő hogy ilyen meg olyan szűrőt használjon a képekhez a barátod ellenzi, ám a vevő ezt akarja. Érted, hogy hal meg így szépen lassan belül a művész ?

Viszont ha csinál egy professzionális weblapot a túra képeiről? Ez most csak egy példa. Nem biztos hogy ez az irány vagy ez a kötés. Ám itt jól látszik, hogy ilyenkor az amit tanult, az például az eladást segíti. Utálhat weblapot készíteni, viszont a weblap készítéssel nem a fotózásban kell kompromisszumokat kötnie. Még is segíthet ismerté tenni őt természet fotósként. Míg ha pulykákat fényképez egy szakácskönyv kedvéért akkor az ismerté teheti őt mint étel fotóst. Nem jó ha keveri azt amit szeret és azt amivel eladja.


Ha nagy fotós akar lenni és nagy művész neki is fontos, hogy abban ne keljen kompromisszumokat hoznia és ebben minden segíthet amivel a művészetét népszerűsíti vagy eladja.

2017. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sikerült megoldanunk ezt a problémát! Főként másodiknak köszönöm, sokat segített!
2017. dec. 14. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem :)
2017. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!