Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted támogassam a lányom,...

Szerinted támogassam a lányom, vagy próbáljam lebeszélni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és azt szeretném ha boldog lenne az életben.

Amit tudni kell róla,hogy 7 éve szertorna mániás. Egy budapesti csapatnál van leigazova,és több országos versenyen is szép helyezést értek el. Az elmúlt hat évben minden szülinapra,karácsonyra,névnapra stb... tornás cuccokat kapott. Hetente 5× van edzése és szívesen csinálja. Egyszer csak ugy dontott abbahagyja de egy honap mulva mar sirt hogy mekkora hulyeseget csinalt es nincs semmi a mi erdekelne ezert visszament. Kb 38 napot birt ki.Többször volt Svájcban edzőtáborban mivel az első edzőpárja kiköltözött. Nyolcadikos kora óta heti kétszer a mi városunkban segít edzést tartani, mostmár hogy nagyobb van hogy egyedul kapja meg a gyerekeket. A gyerekek nagyon szeretik.Lassan itt van az idő hogy eldöntse mit fog felnőtt korában csinálni.

Jelenlegi terve: elmegy a Testnevelési Főiskolára és kimegy Svájcba edzésre. Na mlst ezzel nincs baj mert jol sportol beszel nemetul viszonylag jo tanuló,így a bekereüléssel nem lenne gond.Én a szakmával nem vagyok teljesen megelégedve. Én megértem higy már tapasztalt ,ugyes es ez foglalkoztatja de egy edzo idobeosztasa az eleg erdekes mivel volt hogy mi is este 9kor vegeztunk edzesen. Meg hat azt mondtak az edzok hogy a fizetes az nagyon jo kint de nekem a munkaidovel van bajom.

Tanacsoltam neki hogy szerintem valami normalis szakmat tanuljon pl óvónő. Azt mondta az is jo persze de őt a sport érdekli.

Próbáljunk nézni valami mást vagy támogassan hogy edző legyen?

Köszönöm a válaszokat

( Ja és azt nem szeretné higy óvónő es munka utan edzst tart. Azt mondja ha valamit csinal akkor azt rendesen szivvel lelekkel kell es nem munka utan 3 orat.)



2017. dec. 4. 18:54
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
*Testnevelési Egyetem
2017. dec. 4. 18:57
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem hadd csinálja, amit szeretne, legyen edző. Megértem az aggodalmadat, de a mai világban "normális munkaidő" már nem nagyon létezik. Én pl. 3 műszakban dolgozom egy intenzív osztályon, és tök jó, hogy időnként szabad vagyok délelőtt ügyeket intézni. Amit az ember szívesen csinál, ahhoz alkalmazkodni is tud.
2017. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
A sport az ő útja.Hagyni kell.
2017. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Ha azt akarod, hogy boldog legyen, hagyod. Én is sokszor este 8-9-ig dolgozom, sok ilyen szakma van, nem attól lesz boldogtalan az ember, hogy nem ér haza este 6-ra.
2017. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzed azt a kényszert, hogy beleszólj az életébe ? A szülő álljon a gyereke háta mögött, hogy puhára essen, ha seggre esik, de ne ellenkezzen, mert az csak ellenezést vált ki. Az óvónők korán halnak (a szó szoros értelmében is, mivel minden kórságot elkapnak a gyerekektől) és a társadalmi (+ anyagi) megbecsültségük minimális. A jó edző viszont óvodás gyerekeket is tud oktatni, az én unokám 2,5 éves korában kezdett járni tornázni. Csinálja azt, amit szeret, amiben örömét leli.
2017. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Az óvónéniskedés meg a torna ég és föld. Ha nem érdekli más, akkor hagyd rá, az ő élete. Na és ha este 9-kor még pörög?? Más is meg tudja oldani az életét még nehezebb időbeosztásban is. Sőőőt! 3 műszakos munkarendben egyedül gyereket nevelni! Na az a szívás...

Szóval engedd el a kezét, ő élete. Ha a hobbija a munkája, akkor a munka soha nen lesz olyan munka.

2017. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van a lányodnak. Mármint abban, hogy ha egyszer valamit csinál, azt 110%-osan akarja csinálni és nem félgőzzel. A "normális munkaidő" meg teljesen idejét múlt dolog. Nem érdemes ezen pörögni.
2017. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő???

Ne röhögtess!

Még ha azt mondtad volna neki, hogy legyen gyógytornász, ...


Ne avatkozz bele, csinálja azt amihez kedve van, aztán ha valamiért mégsem akarja, majd változtat!

2017. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy az is elavult nézet, hogy "most dönti el, mit fog csinálni felnőttként". Ez ma már nem így működik. A sikeres emberek folyamatosan tanulnak valami újat. Az, hogy most edzőnek tanul, nem feltétlenül életre szóló döntés. Én ritmikus gimnasztikáztam. Nálunk gyakori, hogy az egykori versenyzők edzők, koreográfusok, pontozóbírók, versenyszervezők lesznek. Vagy táncolnak tovább, csak más, kevésbé megerőltető formában. De volt olyan versenyző is, aki politikai pályára lépett. A lényeg, hogy ne rémülj meg, ha a lányod nem a Te elképzeléseidet követi.
2017. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereti, amit csinál, akkor az nem munka lesz számára. Én vállalkozó vagyok, napi 10+ órát dolgozom, de nem érzem munkának, mert imádom csinálni.
2017. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!