Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan bírjam ki? , csak...

Hogyan bírjam ki? , csak rossz történik, és csak rosszul járhatok!

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy a családom alig támogat valamiben, állandóan kiabálnak velem. Aztán, barátaim sincsenek, mert aki eddig volt barátnőm, alig néz felém amióta bepasizott, csak a barátjával csinál programot, és ez már hónapok óta így megy. Párom nincs, valahogy a fiúk nem vesznek észre, és én hiába vagyok közvetlen és kezdeményező, ha nem akarnak tőlem semmit.

Suliban 3 tantárgyból bukásra állok, pedig nem vagyok ilyen ostoba. Németből előrehozottan érettségiztem, ami minden időmet elvette, mikor tanulni kellett, akkor is 90%-ban németet tanultam, az évvégi vizsgám 80% lett, pedig elég szivatós a tanár. Ennek ellenére az írásbeli eredményem egy erős 3-as, amit csak max szóbelivel tudok feltornászni. De így, hogy a többi tantárgyat hanyagoltam, most nagyon nagy gáz van. Angol, történelem, fizika ezekből mind bukásra állok. Angolt hiába tanulom, dolgozataim 48%-ak, ami nálunk 1-es még. Tavaly betegség miatt nagyon sokat hiányotam, és a többiek ez alatt végig vették az egész könyvet az elejétől. Így meg hiába tanulok, nem birom leírni a mondatokat, nem értem a nyelvtant, és szavakból is rengeteg alap szó hiányzik. A történelem tanár, ő az aki rettenetesen szivatja az osztályt, mikor van ideje, elkéri a többi tanártól az órát, így egy hétre 6 óra jut, és az órákon is csak felolvassa a könyvből az anyagot, ami 5 oldal jegyzetelést jelent. A multkori dogám is meglett volna a 3, de rosszul megfogalmazott "és" és "vagy" szók felcseréléséért és sok más ő általa kitalált hibákért lehúzta egyesre, úgy, hogy fél pont kellett volna a ketteshez. Hiába tanulok rá órákat, úgy osztályoz, ahogy neki tetszik. Fizikából... nem kell ragoni, egyszerűen nem értem, egy dolgozat lesz még, az utolsó témazáró, most pénteken, ami a legutolsó fizika óránk. Emellett hétfőn 3 dolgozatot, tegnap kettőt, ma szintén kettőt, holnap hármat, és pénteken is kettőt fogunk írni. És ha ez nem volna elég, a héten kell 5 házidolgozatot megcsinálni. Én meg már úgy érzem, hogy nem bírom, suli után 4-kor érek haza, de ma is iskolai programm miatt ez 7-re tolódott ki, és nekem már nincs energiám tanulni. Pedig még a németet is kéne, mert a témákból egyet sem tudok. Rosszul vagyok, fázok, a héten minden nap a tanuás végett bőven éjjel 1 után feküdtem le, és 6-kor kell kelni. Álmos vagyok, a héten alig ettem valamit, és a szüleim nem tudnak a jegyeimről. Úgy érzem, bárhogy próbálkozom, ha megkapom mind a 3-ból a kettest, akkor is csak szidást kapok évzárókor. Úgy érzem, hogy hiába minden, és nem kéne nekem már élnem, úgy vágyok egy olyan világba, ahhol semmi nincs, ahhol nem fáj minden nap a fejem, ahol nem érzek semmit.

Kérlek, segítsetek, hogy mit tegyek, mert én nem bírom már tovább.


17/L


2010. jún. 2. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugi!


Állíts fel egy stratégiát, amit meg tudsz tanulni könnyebben, abból készülj fel maxra, és vizsgázz le jól!


A többiből bukj meg, és menj augusztusban a pótvizsgára!!


A Végeredménybe csak a pótvizsga fog bekerülni, úgyhogy így is- úgy is célt érsz, csak nem kell egyből beleszakadni!



Ha nem sikerülne az érettségid, valamelyik tárgyból azon se aggódj!


Még februáűr előtt elmész az Oktatási Hivatalba (westenddel szemben a Hilton mellett), Befizeted a 20 ezer pénzt, aztán májusban megcsinálod a javítóvizsgát és újrarakod a tárgyat!!


A Végeredményben a legjobb eredményed fog számítani, és lényegében évente 2 szer ismételheted a vizsgát bármeddig amíg befizeted a vizsgadíjat..


Max egy évvel később mész egyetemre na puff neki..


Ennyi az egész..

2010. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hidd el a bukas nem tragedia!Max nyaron is tanulsz de nem dol ossze a vilag.
2010. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 5 ös érettségivel is gyakorlatilag annyit érsz a munkahelyeken mint a kettessel, szóval semmit..


Csak a továbbtanulásban van már remény, és az a jó a mai oktatási rendszerben, hogy akárhányszor javítóvizsgázhatsz..

2010. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fú elég rossz lehet neked, de nem szabad feladni, a nyár kiváló alkalom új barátok szerzésére (:

A tanárok meg szemetek, nekünk is olyat adnak fel, hogy képeket kell nyomtatni, nyomtatóm meg nincsen, ígyhát elboritékolhatok magamnak egy egyest. Ha egész nap tanulok, puskát írok, akkor is egyest ad a tanár, pedig mindent tudok, csak mindenbe beleköt :@

Angolra próbáld meg megszerezni a dolgozat megoldókulcsát, ha könyvből fénymásolja a tanár, az interneten minden rajta van.

Én a fizikára mindig azt hiszem, hogy nehéz, aztán megkérek valakit, hogy mgyarázza el, és akkor mindig rájövök, hogy milyen könnyű.

A töritanárod meg egy szemét idióta, nem udsz mást csinálni, minthogy nekiállsz tanulni, és sok sikert kívánok, hogy ne bukj meg, pihend ki magad, és állj neki tiszta fejjel a tanulásnak, úgy jobban fog menni :)

2010. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Angolból bukj meg, majd megtanulod nyáron a neten..


A Youtubon lehet pl a legjobban tanulni nyelveket, nameg a chateken ;)

2010. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fizikából pl a legperverzebb téma a surlódási és a surlódási együttható :)
2010. jún. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak mondom, hogy én most 2-szer bukom, meg élek. Nem tartom magam hülyének, és most egy új törvényrendelet miatt, akár 4 tantárgyból is lehet pótvizsgázni augusztusban. Nem vagyok rá büszke, de sajnos nehéz körülményeim miatt így alakult. Ezért ne akarj, semmi rosszat csinálni.
2010. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek Neked, ha szeretnéd. Én most érettségizem, szóval még a fejemben van kb. az összes gimis anyag.:)

Van msn-ed? Ha igen, írd meg priviben, felveszlek, és segítek, ígérem!!!

2010. jún. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!