Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha 22 évesen már kilátástalann...

Ha 22 évesen már kilátástalannak látom az életem, mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanában jövök rá, hogy mennyire elszúrtam az életem, és úgy érzem beleestem egy mély gödörbe, amiből már nem tudok ki mászni.

Nincs érettségim, és szakmám sincs, ergo semmilyen képesítéssel nem rendelkezem. Anyukám alkoholista, nem szeretek otthon lenni, mert balhézik (bár úgy érzem jogosan, nincs munkám jelenleg.) Párom az egyedüli ember, akire számíthatok, de néha úgy érzem ő rá sem. Nem akarok tovább a terhére lenni sem.. Szülei kekeckednek velem, és már teljesen ki vagyok, hogy mindenhol szemétkednek velem, pedig annyi a vétkem,hogy nincs munkám 3 hónapja.

Beadtam az önéletrajzomat nagyon sok helyre, el is mentem 1-2 interjúra ahonnan visszahívtak, de a szállodai takarításokat nem bírtam, nagyon nehéz volt, sírva mentem haza, hogy lehetek ennyire béna és szerencsétlen. Eladónak is voltam, de sajnos a számolás nem megy túl pontosan, hogy őszinte legyek, onnan is szomorúan távoztam, magamat okolva.


Egy szóval, úgy érzem mindenhol utálnak és megvetnek, akárhova megyek. A párom terhére sem akarok továbbra lenni. Ő is azt szeretné, hogy legyen munkám, és nagyon rosszul érzem magam, hogy ez a helyzet jelenleg. Nem vagyok okos, és talpraesett sem. Menjek ki inkább angliába testvéremhez? ott meg az a baj, hogy a kiskutyámat nem akarom itt hagyni. :(

22L



2018. jan. 25. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehát most munkanélküli vagy. A munkanélküli központban kérd, hogy járhass valamilyen képzésre - valamihez érteni kell. Sokszor és szívósan kérd, fog menni - azt támogatják és utána könnyebben találsz valamilyen állást.
2018. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami munkát közben esti suliban csináld meg az érettségit. Ha jól tanulsz, akkor pedig tovább egyetemre. Nem tűnsz hülye gyereknek, szerintem inkább az önbizalmad van valami nagyon durva mélységekben.
2018. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kezecske.

Igen, az érettségi lenne a cél,sajnos enélkül már tényleg nem lehet érvényesülni. Csak sajnos az is még 2 év (10 osztályom van) De munka mellett félő, hogy nem fog sikerülni, mert sajnos soha sem figyeltem anno az órákon, és nagyon át kell vegyek mindent.

2018. jan. 25. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:
estin nagyon átvesztek mindent, máshogy mennek ott az órák, mint nappalin - ne félj már annyira. Tényleg az önbizalommal van itt gond, ahogy 2es írta. Boltban sok helyen keresnek embert, a számolásra odafigyelsz jobban, fog menni.
2018. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem érettségim és szakmám is van, mégis 74000-et keresek még most is 2018-ban. 24 éves fiú vagyok, de nekem sincs semmi érdekérvényesítő erőm.
2018. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!