Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám rávenni magam...

Hogy tudnám rávenni magam hogy befejezzem a dolgokat amiket elkezdtem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy akármibe kezdek bele, az a kezdeti hatalmas lelkesedés és motiváció hamar elmúlik.

Például pár éve fanfictiont írtam, sosem hittem volna hogy tetszeni fog az embereknek, legalább is csak kevésnek. De nagyon rövid idő alatt rengetegen olvasták, kaptam az aranyosabbnál aranyosabb kommenteket hogy mekkora a fantáziám, feldobtam a napjukat, folytassam a történetet. Ez egy darabig hajtott előre, majd amikor elfogyott a motivációm hirtelen abba maradt az írás, és bár imádtam elmerülni a fantáziámban és abban a világban, már nem tudom rávenni magam hogy ismét neki üljek.

Közben rengeteg saját történet kering a fejemben, egy időben megszállotja voltam annak hogy könyvet adjak ki. Az egyik szerintem nagyon jó lett, el is kezdtem írni de valahogy abba maradt ez is, megvan hogy melyik kötetben mik lesznek a főbb cselekmények, milyenek a szereplők, de nem jön az ihlet hogy a jelentéktelenebb részeket megírjam.

De így vagyok mindennel, sportban is nagyon jó voltam mégis abba kellett hagynom. Most pedig állások terén is van egy nagy álmom, elvileg az eszem és tehetségem is megvan hozzá, most még motiváció is van de félek hogy el fog múlni.

De az olyan apróságokban is jelen van ez mint hogy sok könyv esetében félbe hagyom az olvasást, vagy csak félig készítek el egy rajzot. Úgy érzem minden félbe van hagyva az életemben, és nem szeretném ezt a rossz szokást tovább folytatni.

Milyen lehetőségek vannak arra hogy fenntartsam az érdeklődésemet, motivációnat? Hogy befejezzem a dolgokat amiket elkezdtem?



2018. febr. 3. 18:21
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok, mint te. És is elvesztem az érdeklődésemet egy idő után. Azonban, az utóbbi időben az írásaim félbemaradása végett, olyan módszert eszeltem ki, amely segített, hogy csak arra az egyre koncentráljak, amelyen már két hónapja dolgozok. Nekem is rengeteg ötlet kering a fejemben. Ha megnézek egy filmet, elolvasok egy könyvet, újabb és újabb témák merülnek fel bennem. S most már nem azt teszem, hogy elkezdem leírni magát a történetet, hanem eltervezem, lejegyzem, hogy milyen lenne a tartalma. Címet adok neki. Lényegében, miután ezt megtettem, nem érzek késztetést arra, hogy belekezdjek. Ha viszont nincs ihletem a regényem folytatásához, akkor nem várom meg, hogy legyen, hanem igen is, leülök a lap/számítógép elé és addig töröm a fejem, amíg nem lesz. Esetleg, kitűzök magamnak egy könnyen elérhető célt. Példának okán, 100 szó. Kevésnek tűnik, de ha belelendülök, bizonyos, hogy több lesz, mint az eredetileg eltervezett.

Remélem, tudtam segíteni! :)

2018. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd el ezt a könyvet : "Végig is csinálod ?"

Nekem a könyv tanácsai eléggé beváltak a saját életemben.

2018. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!