Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az az ember őrült...

Szerintetek az az ember őrült aki úgy érzi hogy van egy másik énje a fejében?

Figyelt kérdés

Sokszor ha valami hülyeségre készülök megkérdezem magamtól: ,,Jól van ez így?" és saját magammal elkezdek vitázni hogy ,, nem ez nem jó" de közben ,,de akkor is megszeretném csinálni" -,,jó azt csinálsz amit akarsz" De van olyan hogy más kezd el szidni hogy gyenge vagyok vagy hogy többet kéne tennem a sikerem érekében és én megmagamban: -Nem érek semmit.

-,,Igen egy gyenge senki vagy hogy akarsz így elérni valamit is az életben?? Nem csoda hogy máskor nem sikerült!

- Tudom de olyan nehéz.

-,,Persze hogy nehéz senki nem mondta hogy könnyű. De ezért vágtál bele. Nem?? Nehogy most fordulj vissza ( a nevem pl: Gréta)!!!

Vagy edzésen nem tudom megcsinálni a technikát és a belső énem szidni kezd:

-Na ennyit érsz! A többiek sokkal jobbak nálad!

Én meg tök ideges leszek mert tudom hogy igaza van!

Vagy ha rám törnek az érzelmes és sírás kerülget:

-,,Nehogy elkezdj sírni! Ezt nem engedheted meg magadnak! Hallod?? ne sírj!


ő a keményebb énem ritkán gyengül el. Mintha megbeszélném vele a dolgaimat, de a döntés..........kicsit nehézkes. olyan semmilyen!

Szerintetek megőrültem?



2018. febr. 4. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Akinek valós pszichés problémája van, az általában nem ismeri fel magán.
2018. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Dehogyis!

Az embernek ezerféle hang van a fejében és rengeteg "szerepet" játszik életében. Meg kell felelni az elvárásoknak, például: a munkahelyeden általában okosnak és talpraesettnek kell tűnnöd, a párkapcsolatodban inkább érzelmesnek és empatikusnak, tanárként komolynak és elhivatottnak, szülőként felelősségteljesnek, de ha a szüleiddel állsz szemben, akkor újra a gyerek szerepét kell magadra venned.

Nem tudom ezt olyan jól leírni, mint a pszichológia/etika könyvek, a lényeg, hogy egy embernek ezer énje van és mindig az aktuális szituációtól függ, hogy melyiket veszi elő.

A példák, amiket írtál inkább a társadalmi elvárásokra utalnak és az ettől való szorongásodra, hogy nem fogsz tudni megfelelni nekik. Sokan olyanok, mint te (én is), hogy folyton szoronganak és önbizalomhiánnyal küzdenek.


Én csak a múlt héten jöttem rá, hogy ezzel magadat bénítod. Írtam egy rövid szöveget, amit teljesen bénának találtam, és nem is volt kedvem befejezni. Munkatársam elolvasta, azt mondta, tiszta hülye vagyok, és úgy tökéletes, ahogy van. Ezek után két perc sem kellett, hogy megírjam a záró sorokat. Tehát ha azt mondod, hogy "tök béna, amit csinálok" csak magadat hátráltatod.

2018. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így tényleg nem olyan beteg a helyzet :)
2018. febr. 10. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!