Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem tudok őszintén örülni a másik boldogságának?

Figyelt kérdés
Valamiért képtelen vagyok rá, ezért mindig csak tettetem, hogy örülök nekik és a boldogságuknak. Persze ezért rosszul érzem magam, lehet túlságosan is önző vagyok... L/18

2014. márc. 30. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lennél önző? :) a másik boldogsága persze hogy nem önt el akkora örömmel mint a sajátod.Ezen felül ez tényleg senki nem róhatja fel neked,a lényeg hogy ne rontsd el a másét;)
2014. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor a kedvenc focistám gólt rúg, akkor én nagyon örülök, vagy látom a csapaton, hogy boldogok mert nyertek, akkor én is örülök velük együtt. De igazából, mikor valami ismerősöm bejelenti, hogy összejött egy másik emberrel, vagy felvették ide-oda, vagy ez meg az sikerült neki, akkor nem tudok őszintén örülni én sem. Valószínűleg azért nem, mert nem kötődnek hozzá mélyebb érzelmek, de a csapatomhoz igen, akiknek több éve szurkolok, és érzelmek kötődnek hozzájuk, ezért tudok velük örülni. Szerintem ez lehet a helyes válasz.
2014. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rosszabb, önzőbb, mint az átlag.

De ha nincs benned részvét mások iránt, ha nem tudsz együtt örülni másokkal, akkor van még mit javítani magadon.

2014. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember. Nem tudom, rád mennyire igaz, de ha mások olyan területen sikeresek, amiben mi nem, akkor a boldogságuk egyúttal emlékeztető is nekünk a kudarcainkra. Pl. ha már évek óta munkát keresel, és egy ismerősöd kifog valami szuper állást egy hét keresés után, akkor biztosan az is eszedbe fog jutni, hogy nem jogos, hogy neki jött össze és nem neked. De ez az élet összes területére igaz. Szerintem aki tudja élni az életét, és nincs miért irigykednie másokra, csak az tud mások boldogságának is örülni.
2014. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!