Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós vagyok, és öngyilk...

Egysenki24 kérdése:

Depressziós vagyok, és öngyilkos akarok lenni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen szar az életem. A legjobb barátnőm azzal fenyegetőzik, hogy felvágja az ereit, és képes is rá, van egy fiú ki tudomást sem vesz rólam, beleszerettem, és érzem, hogy reménytelen, aztán családi problémák is vannak (betegség stb...), depressziós lettem úgy érzem, hogy senki sem szeret, hogy senkinek nem érek semmit, hogy ha meghalnék nem hiányoznék senkinek, hogy könnyen pótolható vagyok, hogy én csak arra vagyok jó, hogy másokat felvidítsak, és ha nekem kell valaki akkor már senki nincs mellettem, vagdosom magam, és mindenki csak azt tudja rá mondani, hogy:,,Ne csináld, nem old meg semmit" tudom, hogy nem old meg semmit, de egyszerűen magányos vagyok, soha nem volt senki aki igazán szeretne...

2018. febr. 12. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Mit csinálj, mit csinálj. Írj ki kérdést a gyíkhun. Ettől ugyan nem halsz meg, de kapsz majd egy csomó üzenetet, hogy jajne.


Ezzel az egésszel egy gond van, hogy te nem akarsz öngyi lenni - mert akkor már nem élnél.

2018. febr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Üdv a klubba. :D
2018. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
31%
Hogy mit tegyél? Várj egy kicsit. De a várás alatt próbálj meg mindent hogy megoldd. Ha már nincs vesztenivalód, bármit megtehetsz, bármit kipróbálhatsz, bárkitől tanácsot kérhetsz. Akármit mondhatsz akárkinek, bármilyen módszerrel próbálhatod az ismerkedést, hiszen úgysem lesz már következménye.
2018. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Ne vagdosd magad, az nem old meg semmit.
2018. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
3%

Ne vagdosd magad. Kérlek. Szeretlek.

amúgy ma vagdalt lesz estére igaz?

2018. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Undorito amugy, hogy az emberek a foldon fekvo emberbe siman belerugnak es atsetalnak felette.

Ne legyel ongyilkos, fogalmad sincs, mi lesz veled kesobb. Egyetem, munka, rengeteg uj emberrel fogsz meg megismerkedni, lesz szereto parod es gyerekeid, beutazhatod a vilagot, csinalhatod amit szeretsz, lehet egy boldog csaladod akikkel elmenyeket szerzel. Tenyleg ki akarsz maradni mindebbol egy kis nehez idoszak miatt? Nehogy mar feladd, az eleted meg el se kezdodott! Tul fogod ezt elni, es kesobb profitalni fogsz belole. Eros leszel, ha kitartasz most. Az elet nem lehet folyton szar, most melyponton van, van ez igy. Masokkal is. De ne szallj ki mielott a hegy tetejere ernel, mert onnan igazan szep a kilatas:)

2018. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
El sem hiszed, hogy mennyien vannak ugyanígy, főleg ezen az oldalon. Nekem sem a legfényesebb az életem, a szüleim nem neveltek, nem is találkoztunk csak hétvégente, mert a munkába mindig korán mentek és későn jöttek. Édesapám születésem után 6 évre eltűnt majd megjelent, hogy ő mennyire szeret, és hogy mennyire az apám lesz...nem is ismert. Később elváltak a szüleim, ami nem érintett ugyan különösebben, mivel a kutyáimmal jobb kapcsolatom volt. Barátaim nincsenek, ugyanis zárkózott vagyok és letargikus kisugárzásom van. Még középiskolában egy tanárom meg is kért, hogy az első padból üljek hátulra mert elveszem az életkedvét és nem tud tőlem órát tartani. Barátnőm sosem volt, pedig jóképűnek mondható vagyok, csak egyszerűen letargiába esnek tőlem az emberek. A tanulás sosem érdekelt, amiket tanultam nem érdekeltek, de megtanultam, mert reméltem a jövő jobb lesz, de nem lett. Már-már az én fejembe is felmerült az öngyilkosság, ugyanis nem éltem, nem volt aki szeressen, semminek sem láttam értelmét. De én nem tudnám megtenni. Mert mindig arra gondolok, mi van, ha nemsokára hirtelen jóra fordulna minden, én meg pont most vetettem véget az életemnek. Ez tart csak életben, a remény, és nem érdekel, inkább végig szenvedem ami még hátra van remélve, hogy egyszer jó lesz, mint hogy úgy haljak meg, hogy ne tudjam, mit tartogatott nekem az élet. Te is légy erős, tarts ki, és remélj, és tudd, hogy nem vagy egyedül.
2018. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem semmi uccsó jó szemét tanárod volt
2018. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ezzel nem vagy egyedül, de legalább van kivel beszélned. Nekem például egyetlen egy barátom sincs akire ráírhatnék a facebookon, hogy "hogy telt a hétvégen, megiszunk egy sört?", csak egyetemről tanulótársak akikkel csak csoportmunkás dolgokat beszélünk meg.


A családon kívűl így senki sincs akivel tudok beszélni.


Ez nem azért van, mert rosszul néznék ki és kicsi az önbizalmam, szimplán szorongok és antiszociális lettem az évek során.


De az egyik családtagom ismeretségében van egy annyira szorongó fiú is, aki az utcára is fél kimenni és az elmúlt 1-2 évben még a lakását sem hagyta el.


Amikor ilyen gondolataid vannak gondolj, arra hogy sokkal többen sokkal rosszabb helyzetben vannak érzelmileg és a te helyzeted nagyon nem is olyan lehetetlen.


Amúgy keress profi segítséget... Ha tényleg komoly öngyilkossági szándékaid vannak és nem csak figyelem felhívásre miatt vagdosog magadat, akkor haladéktalanul beszélj a háziorvosoddal, aki tovább tud küldeni. Vagy ha van pénzed rá, akkor saját magad keress pszichológust.


Hajrá...

2018. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!