Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek gond hogy nem...

Szerintetek gond hogy nem bírom a bizonytalanságot?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy voltam hogy elterveztem nagyjából hogy mit szeretnék elérni egy évben Pl érettségi vagy egészségesebb életmód vagy akár pár könyv elolvasása.De most így hogy vége az érettséginek van bennem az a bizonyos "és most mi is legyen" érzés.Én pedig ezt a bizonytalanságot nagyon nem bírom hogy úgy kelek fel reggelente hogy nem látok valamit amiért érdemes lenne ezért már fél éve érzem hogy üresek a napjaim .Talán egy kicsit depressziós is lettem már egy ideje.Más embertársaim meg csak sodrodnak az árral az a "majd valahogy lesz" hozzá állással.De normális az hogy én ezt a céltalanságot ennyire nem tudom elviselni?
2018. febr. 14. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Hidd el senki nem bírja elviselni. Minden ember akkor érzi magát JÓL, ha hasznosnak is érzi magát egyben. Vállalkozóként rájöttem mikor "offseason"-jött, hogy borzalmasan szenvedek, míg más mennyire irigyel, hogy én osztom be az időm és adott esetben otthon lehetek. De én most jöttem rá, hogy hiába a sok kesergés amit emberek itt kimutatnak, az, hogy napi szinten valami rendeszeres "hasznos" dolgot csinál, megadja a helyét a világban. És annál nagyobb biztonság mint mikor tudod hol a helyed, és mi a dolgot nincs.

Ezt persze meg kellett tanulnom kezeleni, és a több napos "döglés" után egyszerűen próbálok mindennap valami hasznosat csinálni, míg el nem kezdődik a szezon a munkámban. :) Vagy sportolni, tavaly például nyelviskolába jártam addig.

Nem akarsz tovább tanulni? Vagy ha nem, dolgozni? Mit csinálsz? Vagy mik a kilátások? Valami miatt csak stagnálsz, vagy amire vársz, csak messze van?! Addig is töltsd ki hasznosan. Tanulj, olvass, bármi amitől úgy érzed este, hogy na, ma is ezt vagy azt tettem. De a semmit tevés a depresszió melegágya.

2018. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!