Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ölök álmomban? Sokszor...

Miért ölök álmomban? Sokszor előfordul. Macskát, medvét, embert. Pedig sosem bántanék senkit. Mi a jelentése?

Figyelt kérdés

2018. febr. 17. 05:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom de érdekes.. én repülni szoktam minden segéd eszköz nélkül, ma is repültem, de nem úgy mint szuper men hanem inkább ülőstílusban.


Lehet sok a munkahelyi stresszed, vagy sokat játszol gépen sztem vmi ilyesmi lehet nálad.

Én meg vsznű egyszerűen csak ki akarok már szakadni ebből a világból.

2018. febr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én álmomban mindig olyan embert akarök megölni,akit gyűlölök és a való életben egyfolytában engem zaklat.
2018. febr. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ismeretleneket ölök. Nem ismerem sem az embereket sem az állatokat az álmaimból. De érdekes mert van konkrét kinézetük.

Nem dolgozom. Gimis lány vagyok.

2018. febr. 17. 07:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg nem is játszom öldöklős játékokkal. Meg amúgy semmilyennel.
2018. febr. 17. 07:33
 5/10 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogyan? Most nem arra kérlek hogy írd le pontosan, hanem azt, hogy milyen érzelmeket vált ki belőled. Velem például volt olyan hogy (lehet ez hülyén fog hangzani) álmomban lépcsőztem, megláttam egy srácot akit ismerek, és ráordítottam (dögölj meg!) és meghalt. Pl az is érdekelne, hogy te is így szoktad-e vagy ez változó stb.
2018. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, én brutálisan. Késsel, baltával... bármi érzelem nélkül.
2018. febr. 20. 12:04
 7/10 anonim válasza:
100%

Nem vagyok nagy álomfejtő, sem pszichológus, viszont érdekel a lélektan és a pszichológia, szóval a válaszomat ne vedd készpénznek.

Viszont az ilyen álmok gyakran elfojtott stressz, düh által jelennek meg, ami ha gimis vagy nem is meglepő.

Ezen kívül még arra gondolok, hogy az ölés biológiai értelemben véve állati szinten az erőviszonyok kialakítására szolgál és ösztön-tevékenység. Szóval talán... az érdekérvényesítés lenne középpontban. Nem érzed magad elnyomva mások által, vagy valamiért indokolatlanul alsóbbrendűnek? (Pl. tanárral, osztálytársakkal, családtagokkal szemben kevesebbnek érzed magad, vagy alárendeltnek)

Arra tudok gondolni, hogy esetleg az elfojtott érvényesülni akarás nyilvánul meg így - álmodban mindent meg tudsz ölni, még az embernél jóval erősebb medvét is, tehát ott nyilvánvalóan te válsz erőssé, úgymond felsőbbrendűvé.

Erre tudok gondolni, de hangsúlyozom, hogy ha ez így is van, nem kell torz személyiségként értelmezni! Ha visszahúzódóbb vagy, és úgymond hagyod, hogy elnyomjanak, a tudatalattid így próbálja a felszínre hozni, hogy te is egyenértékű vagy és vágysz arra, hogy emberszámba vegyenek.

Ha úgy érzed, eltaláltam valamit és kérdésed van, bátran írj privátban! :)

2018. febr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hargitai János ***** válasza:
Én régebben gyakran vívtam késharcot álmomban, illetve gyakori volt az is hogy kisebb nagyobb fegyveres csetepatéban vagyok de többnyire nincs nálam elegendő, vagy teljesen más kaliberű lőszerem van.
2018. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kontrollcsoport válasza:
Mert.egy idegbeteg vagy
2018. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Saját természetedet (embert), szexualitásodat (macskát), kapcsolataidat (medve) nem bírod elviselni (ölök).


Saját vélemény: Nem találod a helyed a világban. Nem tudsz kibontakozni. Nem értékelnek eléggé.

2018. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!