Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Veletek is volt már olyan...

Veletek is volt már olyan ilyen? Ez normális?

Figyelt kérdés

Elhagytam egy egyetemi képzést és újra jelentkezem egy másikra, de szeptemberig "szabad" vagyok. Nincs semmilyen kötelezettségem.


Ezért a pár hónapot végig dolgozhatnám, de inkább végig szeretném tanulni, hogy majd könyebben menjen az egyetem plusz az egyetemi képzéstől függetlenűl jó programozó lehessek.


Amíg egyetemre jártam rettentően produktív voltam. Nem csak jók voltak a jegyeim, de rengeteget tanultam előre egyedül. Plusz sok kicsi projektet csináltam és különféle új technológiákkal ismerkedtem.


Azt hittem, hogy amikor kevésbé leszek lekötve sokkal hardcoreobb módon bele tudom vetni magamat a programozásba, matekmatikába és fizikába, de most hogy semmi elkötelezettségem sincs rettentően nehéz elkezdeni a napot és egyátalán nem vagyok produktív.


Kicsit mintha ellustultam volna.


Veletek volt már ehez hasonló? Mi segített?


(A matek, fizika azért lenne fontos, mert szinte mindent elfelejtettem fél év alatt amit gimiben tanultam és az egyetemi képzés amire jelentkezem meg kicsit nehéz lenne az alapok nélkül)



2018. febr. 22. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Engedélyezz magadnak egy kis pihenőt, és utána fogj neki a tanulásnak. Így minden könnyen és jól fog menni.
2018. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kell a pihenés és a felfrissülés

Hasonló helyzetbe vagyok én is, csak engem miután otthagytam a szakot kis letargia és depresszió övezett körül.

Leginkább azért mert csalódtam a szakban az egyetemben egyaránt. Illetve nem találtam a helyemet a fővárosban, de haza se akartam jönni.

Mégis rákényszerültem.

Én is hasonlóan hozzád rengeteg mindennel készültem.

Nem rég telte el egy hónap, most kezdek újra erőmre kapni.

Nem titok, eléggé el is ment a kedvem magától a tanulástól is, pedig filozófiám a folyamatos önfejlesztés az élet minden terén.


Egyetértek az előttem válaszolóval.

Hagyj időt magadnak és újra befog indulni a gépezet.

Hogy ne lustulj el próbálgasd szép lassan.

Egyszer majd csak arra eszmélsz hogy újra erőre kapsz és hosszú órák óta azzal foglalkozol amivel eddig is akartál de nem voltál képes rávenni magad.

Sok sikert, és kitartást kívánok! :)

2018. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!