Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért, de tényleg miért...

Miért, de tényleg miért történik ez velem?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, depressziós. Az első két állítást biztosan tudom, a harmadikról még nincs papírom, mivel még nem beszéltem sem pszichológussal, sem pszichiáterrel, de azt elmondhatom hogy a tünetek meglátásom szerint igen jellemzőek rám. Felismertem már hogy segítségre van szükségem, és sikerült is rávennem magamat hogy kérjek. Odamentem az osztályfőnökömhöz, és megérdeklődtem hogyan szerezhetnek időpontot az iskolapszichológushoz, erre kiderült, hogy a pszichológusnő nemrég ment el szülő szabadságra.... Most tényleg, tudom hogy nem érdemlem meg mások figyelmét, de azért... Én ezt egyszerűen nem értem. Mit tettem hogy MINDEN rosszul alakul az életemben? Mindig azt mondják, hogy csak segítséget kell kérni, csak jelezni kell hogy nagyon rosszul vagy, és majd a segítségedre jön valaki. De miért van az, hogy még miután rászántam magam hogy segítséget kérjek (ami időbe telt, és nem volt egyszerű) sem kaphatok? Ennyit sem érdemlek? Az lenne a sorsom, hogy csak folytatom az utamat a leejtőn, ameddig oda nem jutok hogy öngyilkos leszek? Már nem látok semmilyen kiutat.

2018. márc. 21. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te egy gyönyörű és nagyszerű lány vagy! Biztos vagyok benne, hogy rendkívül okos vagy, még ha nem is mindig tökéletesek a tanulmányi eredményeid, te akkor is egy agyszerű és okos lány vagy! Meg fog oldódni a helyzet, meglátod. Legyen áldott, békés, és szép napod!
2018. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen beszélgetek privátban veled, ha szeretnéd, elmondhatod a történeted, stb. :)
2018. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Veled egykorú vagyok és én is hasonlóan éreztem az elmúlt nyáron. Régebben sokat piszkáltak azzal, hogy túlérzelmes vagyok így mindent elfojtottam magamba...:s Na ennek a vége az lett, hogy már magamat emésztettem, azt hittem, beleőrülök...

Mikor végre találtunk egy kerületi pszichológust, teljesen kiborított a nő a homofóbiájával meg a ''minden lánynak lanyosnak kell lennie'' ''Miért nem hordasz miniszoknyát??'' szövegeivel. Ezután meg el akart engem küldeni pszichiátriára mert szerinte beteg vagyok... <.<

Utána végül találtunk egy másikat, több mint fél éve járok hozzá és egész jól alakul minden, azt hiszem.

Szerintem tegyél te is hasonlóan. Esetleg ülj le anyukáddal beszélgetni, és kérdezd meg, nem kereshetnétek-e egy kerületi pszichológust. Habár nem tudom, hogy milyen városban/faluban élsz, és hogy ott van-e ilyesm, de szerintem lennie kell, ha már iskolapszichológus is van.

De szerintem ne ess kétségbe attól, hogy nem elérhető az iskolapszichológus jelenleg.

Igazából szerintem nagyon erős lány vagy. A legtöbb ember nem szereti belátni, hogy esetleg segítségre van szüksége. Végül is a mai világban kicsit nehéz elfogadni, hogy más vagy, mint a többi.

Ha vársz, és esetleg megpróbálsz tenni ellene - nem kell sokat, csak kis apróságok amik felvidítanak, esetleg segítesz valakinek vagy hasonló -, biztos jobb lesz. De ez nem fog pillanatok alatt megváltozni. Tudom, ez nem ugyan az, de az elmúlt években nekem is voltak nagyon peches hónapjaim, amikor semmi nem jött össze.

Amúgy ha van esetleg valami hobbid, amit szívesen csinálsz, szabadidődben foglalkozhatsz azokkal is. Vagy ha van valami kisállatod. Vagy talán tépkedhetsz papírokat, igazából bármi, ami levezeti a feszültségedet, de ne vágd meg magad.

Ha gondolod írhatsz privátba, hátha kicsit jobb dolgokat tudok mondani miután megtudtam, mi is történt veled.

2018. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szüleid nem segíthetnek? Nem bízol bennük?
2018. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1-es #2-es #3-as köszönöm a biztatást!

#4-es igazából nem mondtam el nekik pontosan hogy mit érzek, de a nevelőanyukámat mikor kérdeztem a depresszióval kapcsolatban (azt nem mondtam neki hogy magam miatt kérdem) azt mondta, hogy én biztos hogy nem vagyok depressziós, minden kamasz azt hiszi magáról, de igazából csupán "tinihisztijük" van. Viszont én tudom hogy ennél többről van szó, mivel iskolás vagyok sok korombelit ismerek, és ők egyáltalán nem ilyenek. Nyilván mindenki szomorú néha, de van különbség eközött, és aközött hogy valakinek sosincs életkedve, és minden nap sír (meg egyebek).

2018. márc. 23. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Van azért egy-két dolog az életedben, ami örömmel tölt el?
2018. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére még akad 1-2, meg vannak jobb óráim, de nem jellemző hogy a dolgok örömmel töltenének el.
2018. márc. 24. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiszel Istenben?
2018. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8-as Nem mondanám hogy hiszek benne, de azt sem hogy nem létezik. Nem tudom megmondani hogy van-e Isten vagy nincs.
2018. márc. 29. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!